1. HRL: Kozalčani poraženi na premijeri u Kutini, Crikvenica izgubila u Đakovu

Subota, 08. rujna 2012. 21:20 Napisao  Milan Kosanović

Moslavina - Kozala 33:22 (16:13). U 45. minuti utakmice pri rezultatu 21:18 imali smo dva zicera da dođemo na dva razlike, poslije toga igrali smo gotovo šest minuta s igračem više, rekao je Dunato

MOSLAVINA – KOZALA 33:22 (16:13)

Športski centar Kutina. Gledatelja: 200. Suci: Knežević i Tunuković (obojica Vrpolje).

MOSLAVINA: Rogar, Sruk, Masnec 14, Vučelić, Đozo, Horvat 2, Podvalej 1, Lukes 1, S. Crnojević, Barić, Klašnja, L. Crnojević 5, Kačmarčik 1, Slakoper, Šušnja 8.

KOZALA: Jašarević 1, Vladika 3, Blažević, Jeličić 2, Matanović 5, M .Sorić, A. Tomić 3, Kalač 2, F. Tomić 3, Stipčić, Briški 3, L. Sorić.

Sedmerci: Moslavina 2 (4) , Kozala 2 (4) . Isključenja: Moslavina 10 , Kozala 4 minute .

Rukometaši Kozale poraženi su na otvaranju prvoligaške sezone od ekipe Moslavine rezultatom 33:22. Razloge visokog poraza osim u kvaliteti i iskustvu domaćina treba tražiti u nedostatku kostura momčadi koji čine Marin Buneta, Anton Dunato i Kristian Bećiri, koji zbog ozljeda i bolesti nisu konkurirali za utakmicu u Kutini.

Unatoč nedostatku ključnih igrača momčad trenera Darka Dunata prema njegovim riječima odigrala je i više nego solidnih 45 minuta utakmice, no više od toga Kozalčani ovoga puta nisu mogli.

-          U 45.  minuti utakmice pri rezultatu 21:18 imali smo dva zicera da dođemo na dva razlike, poslije toga igrali smo gotovo šest minuta s igračem više što nismo znali iskoristiti nakon čega je protivnik iskoristio naše pogreške te došao do uvjerljive pobjede, rekao je po završetku utakmice trener Kozale Darko Dunato te nastavio:

-          Nismo mogli računati na već ranije ozljeđenog Bunetu, Dunato ima gnojnu anginu, Bećiri je ozljedio prst, a nije bilo ni Pribanića. Moslavina me nije impresionirala, odigrali smo odličnih tri četvrtine utakmice unatoč činjenici da nam neodstaje pola momčadi. Moslavina je igrala duboku obranu za koju mi nismo imali raspoloženog igrača, Briški je nešto pokušavao, no još uvijek se nije uklopio u naš sistem igre, objasnio je Dunato koji nije bio zadovoljan izdanjem svojih vratara:

-          Vratari, nažalost, nisu imali svoj dan, obojica su mladi i neiskusni, no mi smo svjesni ušli u prvenstvo s tom činjenicom i ne želimo odstupati od svojih principa, rekao je trener Kozale te zaključio:

-          Kakav je bio tijek utakmice bilo bi dobro da smo izgubili četiri ili pet razlike, ovako je ispalo malo pretjerano, zaključio je Dunato.

U sljedećem kolu rukometaši Kozale na domaćem terenu će ugostiti momčad Osijeka.

ĐAKOVO – CRIKVENICA   29:24 (14:8)

Sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 400. Suci: Cupek i Kožuhar (Garešnica)

ĐAKOVO: Juzbašić, Kovač 6, Kvesić, B. Lubar,I.  Barberić, D. Lubar, Tot, Petrović, Perlić 2, Škalić 1, Klepo 1, Šunda 3, Punda 3, T. Berberić 6, Goluža, Pongračić 7.

CRIKVENICA: Matejčić 2, Mataija 1, Stojanović 2, Grozdek 1, Montanari 9, Čupić 5, Karačić, Butorac 1, Delpin, Mazzarolli 3, Car, Galić.

Sedmerci: Đakovo 1 (1) , Crikvenica 6 (6) . Isključenja: Đakovo 10 , Crikvenica 2 minute .

Uvjerljivi poraz u prvom kolu doživjeli su i Crikveničani trenera Egona Paljara koji su pred 400 gledatelja u Đakovu odigrali svoju prvu zajedničku utakmicu od početka priprema. Domaćin, inače jedan od glavnih pretendenata na prvo mjesto bolje je otvorio utakmicu, vodili su Đakovčani 11:4, na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 14:8, a najveća prednost na utakmici iznosila je čak deset pogodaka razlike (25:15). Do kraja susreta Kirci su serijom 9:3 stigli na 28:24 te umanjili već otprije upisani poraz.