1. HRL: Rukometaši Mornar-Crikvenice pobijedili Solin na vrućem parketu Bilankuše

Nedjelja, 02. prosinca 2018. 22:13 Napisao/la  SC

Utakmica 10. kola: Solin - Mornar-Cikvenica 25:26

SOLIN: Bosnić, Ćićerić 2, J. Smoljo 7, M. Smoljo 4, Boban, Pojatina 1, Jukić, Barbić 3, Vrgoč 2, Penović, Radnić 2, Tokić 1, Škomrlj, L. Smoljo 1, Jerković, Kaštelančić 2

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 3, Oroši, Zarev 7, Stanić 3, Čupić 4, Huljina 3, Car 1, F. Daskijević, Stupar 2, Melon 3, Brozičević

Sedmerci:  Solin 4(4),  Mornar-Crikvenica 6 (5)

Isključenja:  Solin 8 minuta,  Mornar-Crikvenica 10 minuta

Rukometaši Mornar-Crikvenice u 10. kolu Prve lige – Jug na gostovanju u Solinu ostvarili su novu pobjedu rezultatom 26:25.

Iako su na put u Solin krenuli u krnjem sastavu i načeti ozljedama igrači trenera Valtera Matoševića odigrali su hrabru utakmicu i osvojili su dva velika boda.

Solin je ušao u utakmicu serijom 4:0 i sve je upućivalo na loš rezultat za goste.

Međutim, igrači Mornar-Crikvenice u zadnjih pet minuta prvog dijela kod vodstva 10:7 za domaćine, u potpunosti su preokrenuli rezultat u svoju korist i na odmor se otišlo poravnatim rezultatom, 10:10.

Kirci odlično otvaraju drugi dio i vrlo brzo vode 14:10, a najveću prednost imaju sredinom drugog poluvremena 18:12.

Uporni domaćini nisu se predavali i u završnicu se ušlo sa vodstvom Mornar-Crikvenice 25:23.

Do kraja susreta gosti su uspjeli izdržati pritisak domaćina i zasluženo odnose kući dva boda nakon pobjede 26:25.

Najbolji strijelci susreta sa po sedam pogodaka bili su Jure Smoljo kod Solina i Tony Zarev kod Mornar-Crikvenice.