Nedjelja, 20. listopada 2019. 09:39 Napisao/la  SC

U drugom dijelu domaćini  stvorili osjetniju prednost

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 200

Suci: Duspara - Rogić (obojica Velika Gorica)

KOZALA: Ćaćan, A. Dunato 1, Islamović 4 (2), Blažina 1, F. Ljevar 5, Štucin, D. Dunato 5, Sertić, Tomaš 12 (5), Bartolović 3, Milih 1, Balas 1, Schlagenhauf, Pešić, Loparac

SENJ: Nekić, Krajcar 8, Barbić 6 (2), Cvjetković, Kačanić 1, Nekić, Deželjin 1, Krmpotić, Stanić, Montanari-Knez 4, Sukurica 3, Žunić 3, Jelčić

Riječki rukometni prvoligaš je stigao do nove pobjede u Prvoj HRL i to protiv ekipe Senja 33:26.

U lijepo ispunjenoj dvorani "Dinko Lukarić, Kozala je uspjela doći do nove pobjede koja ih ostavlja na samom vrhu lige uz bok maksimalnom Buzetu te Trogiru koji ima bod više od Riječana.

Utakmicu je na neki način obilježilo loše suđenje sudačkog para iz Velike Gorice, koji su od samog početka utakmice odlučili nepotrebno dignuti tenzije svirajući dvojbene prekršaje i isključenja na što su reagirala oba trenera pa su i bila kažnjena kartonima.

Kozala je bolje ušla u susret i kontrolirala igru cijelo prvo poluvrijeme.

Kod gostiju je najbolji bio vratar Jeličić koji je obranio nekoliko vrlo zahtjevnih lopti te održao svoju ekipu na skoro pa minimalnom zaostatku na poluvremenu.

U drugom dijelu domaćini su stvorili osjetniju prednost, odvojili su se na 20:13 što je bio nagovještaj pobjede i ostanka bodova na Kozali.

Antonio Tomaš je u drugome dijelu bio vrlo razigran, susret je završio s ukupno 12 pogodaka.

Do kraja utakmice prednost Kozale je narasla i do 9 pogodaka da bi se u posljednjih nekoliko minuta smanjila na konačnih 33:26.

Sigurna i važna pobjeda mladih rukometaša pod vodstvom Darka Dunata pred teško gostovanje kod Ribola Kaštele idućeg vikenda.