Rukometaši Kozale nastavili pozitivan niz, Buzet doživio poraz

Subota, 23. ožujka 2019. 21:28 Napisao/la  SC

Utakmica 17. kola: Kozala - Buzet 25:24 (13:10)

Suci: H. Čačić, F. Josić (obojica Zagreb)

KOZALA: Ćaćan, Barišić 1, F. Ljevar 5, Štucin, Rak, Tomaš 8, L. Ljevar 6 (1), Maljavac, Islamović 4 (1), Borović, Schlagenhauf 1, Pešić, Milih, Loparac, Žepina

BUZET: Šverko, Klasanović 3, Jakac 1, Božić 1, Valković 7 (3), Vučko 3, Šegota, Černeka 2, Jović, Bašić, Krbavčić, Lušić 5, Sever 1, Čirjak 1

Nova velika pobjeda Kozale!

Kako su i najavili, tako su domaćini i napravili!

Odlična forma rukometaša Kozale nastavila se i u novom kolu. Ovoga puta su bili bolji od Buzeta te uzeli nove bodove u Prvoj HRL.

Bolji ulazak Kozale u utakmicu, vodstvo od 3:0 i 10:5 primorali su trenera gostiju da brzo potroši dvije minute odmora.

Domaćini su držali prednost na svojoj strani te otišli na odmor sa tri pogotka prednosti.

U tim trenucima briljirao je Luka Ćaćan na vratima Kozale.

U drugi dio bolje ulazi Buzet.

Zabijaju gosti brza dva pogotka i vraćaju utakmicu u egal.

Igralo se tako sve do četiri minute prije kraja kada Kozala preko Fabijana Ljevara i Dine Islamovića odlazi na 25:22.

Buzet je pokušavao dostići prednost ali su uspjeli samo smanjiti na 25:24.

Kozala je imala napad za rješenje svih dvojbi, ali promašuju te nude gostima 10-ak sekundi do kraja priliku za poravnanje, ali prekršajem je zaustavljen Valković blizu sredine igrališta i moglo je započeti novo slavlje mladića sa Kozale.

Najbolji strijelac u redovima Kozale je bio Antonio Tomaš sa 8 golova dok je kod gostiju Raul Valković bio najuspješniji sa 7 pogodaka.