1. HRL: Kozala se vratila pobjedama u utakmici protiv Rudana iz Labina

Nedjelja, 03. studenog 2019. 23:13 Napisao/la  SC

Suci: Cepanec (Turčina) i Dragočajac (Novska)

KOZALA: A. Dunato 2, Bartolović 3, Islamović 4, Polić 2, F. Ljevar 4, Štucin 1, Vukajlović, D. Dunato 6, Sertić, Tomaš 5 (3), Anić, Milih, Balas 2, Schlagenhauf, Pešić, Loparaca

RUDAN LABIN: Derossi 7 (2), Pavlov 1, Brenčić, Zahtila, Dželili, Gajica 2, Karaula 3, Juričić, Petrović, Ratkajec 8 (2), Husejnagić 1, Štingl, Dukić 3, Kostić 2, Hrvatin

Riječki rukometni prvoligaš se vratio pobjedama.

U lijepoj atmosferi dvorane Dinko Lukarić, domaći su rukometaši bili bolji od bivšeg premijerligaša Rudana iz Labina rezultatom 29:27.

Početak utakmice je pripao gostima.

Stalno vodstvo od dva pogotka razlike ponajviše zahvaljujući razigranom Ratkajcu, igrači Rudana su držali sve do posljednje minute poluvremena kada Kozala radi seriju 3:0 i utakmicu vraćaju u potpuni egal.

Drugo poluvrijeme igrači trenera Dunata otvaraju puno bolje.

Realizacija se popravila te su uz nekoliko odličnih intervencija vratara Matije Loparca došli u prednost, a ubrzo zatim su se i odvojili na veću prednost rezultatom 22:17.

Bio je to nagovještaj pobjede koja je kasnije i usljedila s obzirom da je Kozalina prednost rasla i do osam golova.

Posljednjih nekoliko minuta domaćini spuštaju ritam, daju priliku nekim igračima sa klupe te su gosti iz Istre uspjeli smanjiti rezultat na podnošljivijih 29:27 što je bio i krajnji ishod.

Kod Kozale najupečatljiviji je bio Dujam Dunato koji postigao šest pogodaka uz tri izborena sedmerca. Goste su predvodili Mario Ratkajec sa osam te Bruno Derossi sa sedam pogodaka.