Nepune dvije godine djelile su rukomet u Senju od provalije do novog povratka. Rukometašice i rukometaši Senja pamtili su neke bolje, sponzorirane sportske dane. Grad koji već od daleke 1956. godine zna odlično razlikovati nogomet od rukometa, našao se je u problemima kada je riječ o rukometu.
Udaljenost od velikih gradskih središta prisilila je sve one koji vole rukomet, a njih pod Nehaj kulom i nije mali broj, da zasuču rukave. Limitirani proračuni, nemogućnost daljnjeg dovođenja igrača sa izvora u Rijeci, Crikvenici ili Karlovcu je presušila... Sunovrat je posebno u muškom rukometu ozbiljno priprijetio. Teško je bilo u tijeku natjecateljske sezone sačuvati jezgru potentnu za daljnje natjecanje. Laskač, Kjučanin, Magdić, Cindrić, Horvat, braća Kosanovići i društvo su otišli – ostao je rad sa mladim uzrasnim kategorijama i pokušaj spašavanja seniorskog rukometa. I na opće iznenađenje, projekt je vrlo brzo uspio.
Skupina domaćih dečki, uz iskustvo Darka Jeličića, donijela je Senju brzi povratak na stazu, koju rukomet u gradu pod Nehaj kulom zaslužuje. Sada Senj igra sa mladim uzrastima (2000. godište) državnu i županijsku ligu, a momčad vodi koordinator za rukomet u klubu Josip Štokić, generaciju mlađih igrača trenira Igor Šojat. Nova uprava predvođena Denisom Štokićem izabrala je nešto duži, ali za Senj svrsishodniji put. Srećom rezultati su se dodatno poklopili, pa su rukometaši Senja, već nakon 18. kola natjecanja Druge lige – zapad, i pobjede protiv mladog sastava Zagreba PPD II sačuvali ligaški status. Pogledi sežu i prema gore...
ŽRK Senia lijepa je priča senjskog sporta. Djevojke su u još specifičnijoj situaciji. Završetak srednješkolskog obrazovanja u pravilu donosi oproštaj sa klubom, posebno ako u gradu nema mogućnosti daljnjeg školovanja. A u ŽRK Senia krše se ta pravila. Godinama su djevojke odrađivale svoje studentske obaveze u Zagrebu ili Rijeci, a petak hitale prema svojem gradu. Odraditi trening, pa na utakmicu. Ponekad i natrag u navedeni Zagreb ili Rijeku. Formula spasa ženskog rukometa sjajne uprave kluba je identična. Rad sa mladima...
Mila Dorić vodi 2000. godište u klubu, Donko Matičić 2004. godište, a Marija Marenić 2006. godište ... Dotok novih igračica je osiguran za narednih nekoliko godina. Dina Brčić i Tea Linić – Maričević natjecateljska su nadgradnja ženskog rukometa u Senju.
Vrijedan projekt, koji dokazuje da se i sa minimalnim financijskim sredstvima mogu raditi velike stvari.