Rukometni kup: Pećine bolje od Mornara, Murvice pobijedile u Senju

Petak, 29. studenog 2013. 09:31 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Rezultati kup-utakmica, rukometaši: Mornar - Pećine 26:27, rukometašice: Senia - Murvice 21:28

Županijski kup rukometaša

MORNAR - PEĆINE 26:27 (13:13)

Gradska sportska dvorana.Gledatelja: 140.

Suci: Botinčan - Rupčić (Rijeka).

MORNAR: Zena (14), Car (0+2), D. Domijan 2, Oroši, Matejčić 5 (1), Čupić 11, Jurić 1, Kostolić, Gjurkinjak, S. Domijan 2, I. Domijan 2, Dražić, Tairi, Lučić, Margeta 1, Mrakovčić 1.

PEĆINE: Tomaić (16), Balas, Ukalović 5 (3), Katalinić, Pribanić, Milošević, Bartolović 6, Cuculić 5 (1), Nemetz 2, Prskalo 7, Vujović 2.

SEDMERCI: Mornar 1 (1), Pećine 8 (5)

ISKLJUČENJA: Mornar 16 minuta, Pećine 12 minuta.

CRVENI KARTON: Ivan Domijan (49)

Pećine su češće vodile (2:6, 6:9), ali je nakon dvadesetak minuta utakmica došla u fazu kada se igra „gol za gol“. Čak 12 puta rezultat je nakon toga bio izjednačen. Mornar je žarko želio pobjedu, jer bolja momčad iz ovoga susreta dolazi iduće srijede (4. prosinca) na Crikvenicu.

Ipak, bez obzira na htjenja, koju su pratili i brojni prekršaji domaćih igrača u velikom žaru borbe, ali i bučne tribine, kod domaćina je nedostajalo suhog baruta za veći domet. Konkretno, u 26. minuti utakmice iz redova Mornara u listu strijelaca upisala su se samo dva strijelca (Čupić, Matejčić) - premalo.

U nastavku domaći trener aktivira veći broj igrača, koji prvi puta u 43. minuti stvaraju prvi + 2 za treće ligaša koji se je jedini prijavio za kup natjecanje, iako nije za to imao obavezu. U posljednjih šest minuta utakmice prednost je kratkotrajno bila i +3 za Mornar, ali nedovoljno.

U posljednje 24 sekunde, pri rezultatu 26:27, Mornar igra sa dva igrača manje, ali je u posjedu lopte za eventualno izjednačenje. U napad kreće i vratar Zena, na kojega je i odigran posljednji napad, a lopta je zastala u šestercu najboljeg pojedinca utakmice kod gostiju - vratara Tomaića.

Kod Mornara veliki trud i umijeće uložio je Tomislav Čupić, jedan od trojice najpoznatijih hrvatskih rukometnih Čupića, ali je ostao (osim Matejčića i Domijana) bez realizatorske podrške suigrača. Stiče se dojam da je i domaći trener u jednom razdoblju igre zaboravio na potencijal koji je imao na klupi.

Kod gostiju uspješna obitelj, dva Josipa Ukalovića (tate i sina), Matea Prskala, čiji je otac dugo igrao u redovima Crikvenice, te poslovično efikasnih Bartolovića i Cuculića.

A uz utakmicu je vezan i zaista rijetki, prateći događaj. Službeni spiker utakmice (moderator), bio je osnivač oba kluba, Pećina (svibanj 1963.) i Mornara (svibanj 1980.)!

Kup regija – Zapad za rukometašice

SENIA - MURVICA 21:28 (11:15)

Dvorana Robert Barbić Beli. Gledatelja: 120.

Suci: Višnjić - Tomić (Rijeka)

SENIA: Katalinić, Lekaj 5 (3), V. Rukavina 1, Koričić 2, D. Rukavina, Deželjin, Nekić 7 (1), Hajdini 5 (1), Šarić 1, Legac.

MURVICA: Rebić-Račić, Kutija 3 (2), Nježić, Hodžić 3, Smoljan 1, Karačić 5, Mandekić, Martulaš 1, Grozdek 5, Jovanović 2, Poslek, Uremović 1, Zorić 4, Visković 3.

Sedmerci: Senia 6 (5), Murvica 2 (2)

Isključenja: Senia 4 minute, Murvica 10 minuta.

Samo četiri dana nakon prvenstvene utakmice prvih susjeda, igračice Murvice uzvratile su pobjedom u Senju. Domaće igračice podosta prorijeđenih redova (F. i S. Orlić, Tomljanović, Butolo), ali su i gošće poprilično odmarale svoje udarne igračice, spremajući ih za predstojeće prvenstvene zadatke.

Ipak, pobjedničkoj ekipi ostaje veliki bonus da u finalu regije Zapad odigraju jednu pravu revijalnu utakmicu s prvoligašicama Zameta. Utakmica Murvice i Zameta igra se 11. prosinca u Crikvenici.