Kozala poražena na domaćem parketu, Matulji pobjedom preuzeli vodstvo

Subota, 24. ožujka 2012. 21:03 Napisao  Milan Kosanović

Rukometaši Matulja na domaćem terenu pregazili su goste iz Rovinja koji nisu mogli pratiti ritam Matuljaca

Matulji 2001 – Rovinj 42:25 (21:10)

Utakmica 17.kola 2.HRL – zapad muški. Dvorana 3.maj. Gledatelja: 100. Suci: Lovrić (Zagreb) i Tanasić (Dugo Selo).

MATULJI 2001: Brajnović, Vukas, P. jelušić 12, M. Jelušić 4, Valković 10, Mudrić 2, Sladić 4, Z. Jelušić 1, Maraž, A. Jelušić 1, Ratkajec 5, Milih, Kranjac 3, Vukelić.

ROVINJ: Orbanić, Juričić 9, Relić, Bugarin, Begzić 5, Tomašev 6, Burić 1, Đukanović, Mošnja, Živolić 4, Tuljak, Tobravac, Dobrila, Košara.

Sedmerci: Matulji 3 (3), Rovinj -. Isključenja: Matulji 10, Rovinj 8 minuta.

Rukometaši Matulja na domaćem terenu pregazili su goste iz Rovinja koji su kaskali za igračima trenera Gorana Stašeka.

- Nakon početnih 2:2 zaigrali smo pokretljivu obranu s brzom tranzicijom prema naprijed, a već u 20. minuti rezultat je bio 19:5, a ostatak utakmice bio je revijalnog karaktera, rekao je po završetku utakmice trener Matuljaca Goran Stašek te nastavio:

- Fran Maraž je bio siguran na golu svih 60 minuta, a priliku su dobili svi igrači s klupe. Neki su više, a neki manje iskoristili pruženu priliku, no to je takva utakmica, zaključio je Stašek.

Najefikasniji u redovima domaćina bili su Petar Jelušić i Raul Valković koji su zajedno zabili čak 22 gola, a samo tri su im nedostajala da postignu više pogodaka nego momčad Rovinja.

Nakon visoke pobjede nad Rovinjom Matuljce u sljedećem kolu očekuje možda i ključna utakmica sezone na teškom gostovanju u Ivaniću.

Kozala – Rudar 30:31 (15:16)

Utakmica 17. kola 2.HRL – zapad muški. Dvorana Dinko Lukarić, Kozala. Gledatelja: 100. Suci: Marin i Možar (obojica Umag).

KOZALA: Ćaćan, Jašarević, Soldo 2, Luketić 3, Blažević, Vladika, Jeličić, Matanović 3, Sorić, Bačić 6, A. Tomić, F. Tomić, Stipčić, Briški 8, Klarić, Buneta 8.

RUDAR: Lehpamer, Kumrle, Skendrović, M. Štajnkler 3, Šujster 2, Kerepčić 1, Štibohar 7, Fabreković, T. Štajnkler, Đikić 7, J. Štajnkler 6, Trčak 1, Turković, Fresl 4.

Sedmerci: Kozala 6 (7) , Rudar 3 (4) . Isključenja: Kozala 2 , Rudar  10 minuta.

Rukometaši Kozale na domaćem terenu doživjeli su treći prvenstveni poraz te prepustili susjedima iz Matulja primat na prvenstvenoj ljestvici. Momčad trenera Darka Dunata u uzbudljivoj završnici nije uspjela doći do pobjede na gostima iz Ruda koji su otputovali kući pjevajući nakon konačnih 30:31.

- Promašili smo previše zicera da bi pobijedili utakmicu. Njihov golman imao je 25 obrana od čega sigurno 50 posto su bili čisti ziceri. U samoj završnici imali smo minimalno vodstvo i kada smo trebali riješiti utakmicu vratar Klarić je bacio kontru njima u ruke, tada su izjednačili, a nama više nije bilo povratka. Naša igra je počivala na Bracanoviću, Žuniću i mladom Dunatu na koje nismo mogli računati u ovoj utakmici, a bez njih to više nije ista ekipa, rekao je trener Darko Dunato koji smatra da se dogodilo neminovno:

- Da smo prošli protiv Rudara, posrnuli bismo vjerojatno negdje drugdje. Ne preostaje nam ništa drugo nego nastaviti igrati pa šta bude, no neke stvari ćemo zasigurno riješiti, a tu na prvom mjestu mislim da nećemo više računati na igrače koji ne budu redovito trenirali, zaključio je Dunato.

Poraz Kozale s oduševljenjem je prihvaćen u redovima susjednog drugoligaša koji je sada vodeća momčad lige, a prođe li neugodno gostovanje u Ivaniću koje je na rasporedu sljedeće subote onda bi Matuljci trenera Gorana Stašeka  napravili veliki korak ka plasmanu u Prvu ligu.

Kvarner Kostrena – ZG Dubrava 23:25 (11:10)

Utakmica 17. kola 2. HRL – zapad muški. SD Kostrena. Gledatelja. 50. Sutkinje: Pahor i Trbović (obje Rijeka).

KVARNER KOSTRENA: Gulija, Vorkapić 2, Krivačić 4, Malnar, Bandera, Čubelić 1, Briški 4, Lipović 4, Jureško 2, Modrić, Grbac 1, Lamza, Tintor, Pribanić 5.

ZG DUBRAVA: Maras 2, Šimatović 5, J. Kolak, Milat 2, Kušan 1, Mirosavljević 3, I. Kolak 4, Šijak 2, Horvat, Dujmić 3, Anzulović, Slunjski, Radočaj 3.

Sedmerci: Kvarner Kostrena 4 (6), ZG Dubrava 5 (7). Isključenja. Kvarner Kostrena 6, ZG Dubrava 6 minuta.

U susretu odigranom u Kostreni, domaći Kvarner doživio je novi poraze te umanjio i ovako malene šanse za ostankom u drugoligaškom društvu. Momčad trenera Esada Subašića na poluvremenu je imala minimalnu prednost, no u nastavku utakmice nije imala dovoljno snage ni kvalitete za nešto više od novog poraza.