2. HRL: Matuljci se protiv Sesveta iskupili za lošu igru u prošlom kolu

Subota, 28. travnja 2012. 21:21 Napisao  Milan Kosanović

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već prije kraja prvog poluvremena kada su razigrani Matuljci odjurili na nedostižnih 17:8

Matulji 2001 – Sesvete 33:25 (17:10)

Utakmica 21. kola 2. HRL – zapad muški. Dvorana 3. maj, Kantrida. Gledatelja: 100. Suci: Grubor (Poreč) i Žepčan (Umag).

MATULJI 2001: Brajnović, P. Jelušić 3, M. Jelušić 2, Valković 7, Mudrić 1, Sladić 7, Z. Jelušić, Maraž, A. Jelušić 9, Feranda 3, Ratkajec, Milih, Kranjac, Vukelić 1.

SESVETE: Županić, Ćurković 6, Celjak, Brzović, Lacković 4, Vojnović 6, Ćurić, Babić 1, Pohovski 8, Barberić, Gluhak, Sršek, Tutavac.

Sedmerci: Matulji , Sesvete . Isključenja: Matulji 6 , Sesvete 2 minute .

Lider lige iz Matulja bez većih problema slavio je u posljednjem ovosezonskom susretu pred domaćom publikom protiv gostiju iz Sesveta rezultatom 33:25. Puleni trenera Gorana Stašeka iskupili su se za nešto slabiju igru u prošlom kolu u Zagrebu, ovoga puta pitanje pobjednika bilo je riješeno već prije kraja prvog poluvremena kada su razigrani Matuljci odjurili na nedostižnih 17:8.

Drugo poluvrijeme bilo je tek formalnost u kojem su Sladić, Valković i najefikasniji igrač susreta Antonio Jelušić dokrajčili suparnika (23:13) te u prijateljskom tonu priveli utakmicu kraju.

Pobjedom nad Sesvetama igrači trenera Gorana Stašeka ušli su u posljednju fazu utrke za prvaka u kojoj ih u posljednjem kolu očekuje gostovanje kod uvijek neugodne ZG Dubrave. Ponove li igru prikazanu protiv Sesveta i u Zagrebu, igrači Matulja sljedeće sezone će trčati prvoligaškim parketima.