GRADSKI DERBI RUKOMETAŠA

Kozala pregazila Matulje pred punim tribinama

Subota, 18. veljače 2012. 21:50 Napisao/la  Milan Kosanović

Kozala – Matulji 2001. 32:25. Najveća prednost na utakmici iznosila je čak 15 pogodaka razlike (30:15) u 45. minuti utakmice

Kozala – Matulji 2001. 32:25 (18:8)

Dvorana: Dinko Lukarić,Kozala. Gledatelja: 600.  Suci: Hunjadi i Zečević (obojica Zagreb).

KOZALA: Žunić 2, Soldo 1, Luketić, Blažević, Vladika, Jeličić 1, Matanović 10, Sorić, Bačić 1, A. Tomić, F. Tomić, Stipčić, Bracanović 6, Briški 5, Klarić, Buneta 6.

MATULJI 2001: Brajnović, Vukas, P. Jelušić 8, M. Jelušić 4, Valković 9, Mudrić, Sladić 2, Z. Jelušić, Maraž, Stošić, A. Jelušić, Feranda, Ratkajec, Kranjac, Vukelić 2.

Sedmerci: Kozala 4 (4),  Matulji 2001 1 (3).  Isključenja: Kozala 10, Matulji 2001 6 minuta.

Rukometaši Kozale u potpunosti su nadigrali suparnike iz Matulja u svim segmentima igre te zasluženo preuzeli lidersku poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Momčad trenera Darka Dunata furiozno je otvorila utakmicu dok su se zbunjeni Matuljci neuspješno pokušavali probuditi iz sna, ili bolje rečeno noćne more.

Na čvrstu i pokretljivu 6-0 obranu Kozale, igrači trenera Gorana Stašeka jednostavno nisu imali rješenja, a epilog je bio težak poraz te uvjerljivo najlošija predstava Matuljaca u dosadašnjem djelu prvenstva. Kozali je za pobjedu bilo dovoljno 30 minuta igre kada je na semaforu stajalo uvjerljivih 18:8. U drugom poluvremenu Kozala je dodala gas, a nemoćni Matuljci u nevjerici su gledali kako Matanović, Bracanović i društvo jure pokraj njih. Najveća prednost na utakmici iznosila je čak 15 pogodaka razlike (30:15) u 45. minuti utakmice.

U nastavku susreta trener Darko Dunato na teren je poslao sve igrače s klupe te dopustio gostima iz Matulja da stignu do dostojanstvenog poraza od sedam pogodaka razlike.

Kozalu je do pobjede predvodio sjajni Vlado Matanović koji je mrežu Matuljaca tresao u čak deset navrata dok je na vratim briljirao miljenik domaće publike Bojan Klarić. Kod gostiju najefikasniji bili su Valković s devet i Petar Jelušić s osam pogodaka, no na njihovu žalost većinu pogodaka postignuli su u periodu kad je utakmica već odavno završena.

Utakmica Kozale i Matulja srušila je sve rekorde gledanosti druge lige, pa se tako u dvorani Dinko Lukarić na Kozali natiskalo čak 600 gledatelja.