2. HRL: Zamećanke uvjerljive protiv Lokomotive, Senia bolja od Liburnija-Opatije

Subota, 20. veljače 2021. 18:19 Napisao/la  SC
Rukometašice Zameta Foto: Kristian Sirotich

SRC Zamet. Bez gledatelja.

Suci: Grubor (Poreč), Žepčan (Umag).

ZAMET: Troskot 1, Bahtiri 1, Blažić 1, Mršić 1, K. Mikolić 6, Tabar 3, Pleša, I. Mikolić 5 (4), Hren, Nikolić 1, Pleše, Toskić, Stanić 5, Visković 4, Krivičić, Hodžić.

LOKMOTIVA 2: Brkljačić, Mikuličić, Posavec 1, Fureš 2, Grgurić, Curić 2, Sladić, Miloš, Zrilić, Škalić 6, Žagar 4, Bilandžić 2, Sedloska 6 (1), Krznar.

Isključenja: Zamet 8, Lokomotiva 12 minuta. Sedmerci: Zamet 4 (4), Lokomotiva 1 (1).

Rukometašice Zameta nastavile su odličan rezultatski niz, nakon plasmana u osminu finala kupa Riječanke su svladale i Lokomotivu u derbiju 14. kola Druge lige Zapad.

Zamećanke su čitavu utakmicu držale pod kontrolom, u završnici prvog dijela su se rezultatski odvojile i do kraja utakmice držale tu rezultatsku prednost.

Ovom pobjedom djevojke trenera Drage Žiljaka skočile su na treće mjesto, za liderom Rudarom zaostaju za četiri boda.

SENIA – LIBURNIJA-OPATIJA 25:22 (14:11)

ŠSD Robert Barbić Beli. Bez gledatelja.

Suci: Krmek (Rijeka), Prpić (Kostrena).

SENIA: Filipčić 2, Dorić 2, Samardžić 2, Komadina 1, Barbić, Šolić 1, Biondić 3, Zugan 6, Margeta 3, Cvjetičanin 5 (3), Katalinić, Jurčić, Slavković, Hodak, Kren.

LIBURNIJA-OPATIJA: Vlaše, Gerovac 1, Mihočka 2, Fućak, Hunčak 3 (1), Kovačević, Stakorić 2, Perić, Tipura, Zdrinščak 8 (3), Budimir 4 (1), Ožanić 1, Vlahović 1.

Isključenja: Senia 6, Liburnija-Opatija 8 minuta. Sedmerci: Senia 4 (3), Liburnija-Opatija 7 (5).

Rukometašice Liburnija-Opatije poražene su od Senie u regionalnom derbiju odigranom u Senju.

Domaće djevojke imale su laganu prednost od samog početka utakmice, ali su se Opatijke držale u rezultatskom egalu do 22. minute.

Kada je u 25. minuti Komadina prvi puta domaćim djevojkama donijela tri pogotka prednosti (13:10) utakmica je praktički odlučna.

Do kraja susreta Opatijke više nisu uspjele uhvatiti priključak.

Senjankama je ovo treća pobjeda ove sezone, kojom su se uspjele malo odvojiti od začelja.