Velika pobjeda Opatijki u Ivanić Gradu, drugi poraz Murvice

Subota, 02. listopada 2021. 23:35 Napisao/la  SC
Slavlje rukometašica Liburnija-Opatije u Ivanić Gradu Foto: RK Liburnija-Opatija/Facebook

Dvorana Mladost.

Suci: Kovačević (Zaprešić), Kuhar (Samobor)

KARLOVAC: Bačić 6, Ištvanić, Stepić 5, Peretić, Bekić, Kusanić 3, Razumić 4, Kučinić 5 (2), Devčić, Perković, Krzanarić 1, Blašković, Skočibušić, Medved 2, Keča, Benić.

MURVICA: Leverić, Ljubanović, Pešut, Skorić 5 (1), Jelenović 6, Stipčić, Kutija, Mandekić, Tomić, Rajković 2, Debelić 6, Mar. Pešut, Lončarić 1, Mat. Pešut 1, Tomić.

Nakon poraza od Rudara na startu prvenstva rukometašice Murvice poražene su i na prvom gostovanju u Karlovcu.

Gošće su kvalitetno odigrale prvi dio utakmice,  ali se prednost iz prvih trideset minuta istopila odmah na početku nastavka pa za Crikveničanke više nije bilo povratka.

IVANIĆ – LIBURNIJA-OPATIJA 29:30 (17:17)

Dvorana Žeravinec. Gledatelja 75.

Suci: Janeš (Garešnica), Špoljarić (Novska)

IVANIĆ: Pelc, Pe. Lešković, E. Popović-Gecan 4, Kirin 2, Petreković 7, T. Popović-Gecan, Pa. Lešković, Crnčević 3, Sikaček, Pavić, A. Hasan, Vuković 8 (2), Vidović 3, Šebalj, E. Hasan, Orlović 2.

LIBURNIJA-OPATIJA: Markov, Vlaše, Mihočka 1, Hunčak 8 (6), Šegota 4, Hontić 1, Kovačević, Stakorić 6 (2), Mihalić 5, Tipura, Krivičić 2, Ramić, Budimir, Picco 2, Vlahović, Cestar 1.

Iznimno vrijedu pobjedu, drugu na startu prvenstva, ostvarile su rukometašice Liburnija-Opatije na gostovanju kod Ivanića.

Izjednačena utakmica prelomljena je u završnici, Opatijke su se serijom 5:0 od 47. do 54. minute odvojile na 28:24 (četiri gola Lare Hunčak i jedan Corine Picco), dopustile domaćim djevojkama da do 58. minute poravnaju (28:28) i onda golovima Lare Hunčak i Tee Krivičić osigurale pobjedu.

Lara Hunčak je pet od svojih osam golova postignula u posljednjih 13 minuta utakmice.