DRUGA LIGA RUKOMETAŠICA

Murvica pobijedile Ivanić, Rebić sakupila 24 obrane!

Nedjelja, 01. prosinca 2013. 08:50 Napisao/la  S. Lončarić

Utakmica 9. kola: Murvica - Ivanić 31:26 (17:13).  Nikolina Rebić-Račić bila je sjajna na vratima Murvice

Druga liga rukometašica - zapad, 9. kolo

MURVICA - IVANIĆ 31:26 (17:13)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 160. Sutkinje: Hanić - Vujić (Zagreb).

MURVICA: Rebić-Račić (22+2), Mandekić (1), Kutija 5 (3), Nježić, Hodžić 6, Smoljan, Karačić 4, Vergić, Tomić, Martulaš, Grozdek 3, Jovanović, Poslek, Uremović 6, Zorić 7, Visković.

IVANIĆ: Tadić (7), Hren (2), Damjanović 2, Benko 1, Kukić 4, Jambrek, Baotić, Babinec, Krnjević 3, Pezić 6 (1), Marijančić 7 (2), Žerjavić, Škarica, Orlović 4.

Sedmerci: Murvica 4 (4), Ivanić 5 (3). Isključenja: Murvica 8, Ivanić 10 minuta.

Nikolina Rebić-Račić i njezin učinak na utakmici u 50 minuta, koliko je provela na golu Murvice, bio je sjajan. U utakmici s Ivanićem, oborila je svoj vlastiti rekord koji je do sada iznosio 18 obrana (protiv Lokomotive II). Udarci s vanjskih pozicija, uleti s krila, sedmerci, kontre...

Ekipa Murvice ugodno je iznenađenje ženskog rukometa u regiji, tim više što je riječ o debitantskoj ekipi. U ljetnom prijelaznom roku predsjednik Ljubanović i trener Kutija sa svojim suradnicima, odradili su sjajan posao. Dolazak Amele Hodžić, nešto prije brzonoge Irme Zorić, uz nepredvidivu Karmen Uremović ne bi bio kompletan uradak bez vratarke velikog dometa.

Nakon nekoliko početnih neriješenih rezultata u ovoj utakmici, Murvica se počela odvajati. Dvojbe o pobjednicama više nije bilo. Sredinom drugog poluvremena prednost je prelazila i više od +10 golova razlike, praćena vrlo raznovrsnom igrom u napadu.