2. HRL: Rukometašice Senije poboljšale efikasnost, Zamećanke treći put uzastopno pobijedile

Ponedjeljak, 02. ožujka 2015. 17:39 Napisao/la  SC

Utakmice 14. kola: Senia Rudar 37:22, Zamet II - Lokomotiva II 29:23

Senj Dvorana Robert Barbić Beli. Gledatelja: 200.

Suci: Božiković – Đurinović (Zagreb).

SENIA: Legac, Matičić 12, Rukavina 1, Brčić 6, Koričić 1, Hajdini, Maričević 6 (3), Orlić, Rukavina, Marijeta Lekaj 4, Šarić, Nekić 4, Babić 1, Deželjin, Martina Lekaj, Katalinić.

RUDAR: Nina Zahtila, Knežević 3, Babić 1, Mlađen, Kelentrić 11 (5),Natali Zahtila 3, Železnik 1, Skorić, Belušić 3, Jelčić 5, Zenković 3, Jusić, Zudičić, Mijatović, Kudić 1.

Senia je ovo proljeće visoko podigla efikasnost. I u drugoj utakmici u Senju do odmora su postigle identični (20:15) rezultat.

Iako su gošće u prvih deset minuta i povele 4:7, uskoro su naleti domaćih igračica zasule gol Rudara. Matičić, Brčić i Matičić do odmora su postigle 17 od 20 domaćih golova. Lepršavo, efektno i gledljivo... (TL)

ZAMET II - LOKOMOTIVA II 29:23 (16:14)

Sportski centar Zamet. Gledatelja: 60.

Suci: Duspara – Rogić (Velika Gorica).

ZAMET II: Lopac-Škrinjar, Dundović 7, Troskot, Stanić 6, Martinović, D. Orešković, Bradanović, Bukvić 3 (3), Kalčić 3, Toskić, Jurčić 5, Tibljaš, Dobrić, Visković 2, M. Orešković.

LOKOMOTIVA II: Beličev, Semren, Kralj, Rakošević 4, Adamić 7, Blatarić, Kos 1, Selić, Andrijanić 2 (1), Markov 6, Curić, Sertić 1, Ferić 2, Rajković.

Susreti dvije naše ponajbolje kadetske ekipe, odmjerile su snage i u seniorskoj ligi. Poslastica za ljubitelje rukometa, jer je prikazana igra ukazala na svijetlu budućnost hrvatskog ženskog rukometa.

Nakon 12 izjednačenja u prvom dijelu utakmice, mlade igračice Zameta u nastavku su jurnule prema trećoj uzastopnoj proljetnoj pobjedi. (SL)