Trsaćani upisali prvu pobjedu u nastavku sezone

Subota, 07. travnja 2018. 23:53 Napisao/la  SC

Trsat - Veruda 32:27, Gospić - Mornar-Crikvenica 24:29

TRSAT: Ljevar 5, N. Samardžić 3, Ujević 1,  Islamović 6, Zvonarek 1, Sušanj, Čunko 1, Pavletić 1, Vukičević 7, Radanović 3, Jeličić, Polić 3, L. Samardžić 1

VERUDA: Barišić 6, Nađ, Jeromela 3, Dobrila 8, Špac 2, Deumić, Pavlivić, Žulj, Šušulić, Domić 6, Ćopić 2

Sedmerci: Trsat  3(2) Veruda 5(4)

Isključenja: Trsat 10 minuta  Veruda 6 minuta

Rukometaši Trsata u 16. kolu Druge lige zapad konačno su došli do bodova u nastavku prvenstva, nakon što su savladali momčad Verude reezultatom 32:27.

Najveći dio posla domaći igrači napravili su u prvom dijelu utakmice kada su stekli veliku prednost koja je u jednom momentu iznosiča sedam pogodaka prednosti, 14:7.

Gosti su se pribrali do kraja prvog dijela koji je završio 18:14 za Trsat.

U drugom dijelu domaći trener Siniša Orlović priliku je dao svim igračima iz zapisnika, tako da su se svi osim vratara upisali u strijelce, a važno je za napomenuti da su svoje prve seniorske minute upisali mlađi kadeti Mate Jeličić, Loreno Samardžić i Mateo Radanović.

Pobjeda niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje, a najraspoloženiji su bili Mario Vukičević sa sedam i Adnan Islamović sa šest pogodaka.

GOSPIĆ - MORNAR-CRIKVENICA 24:29 (10:14)

Gradska dvorana. Gledatelja: 50

Suci: Borna Božiković i Marko Đurinović

GOSPIĆ: Kolačević, Milinković 1, Matošević, Suknaić 2, Čović 9, Pejnović, Šikić, verzon, Sabljak 5, Stipetić, Brajković 2, Dizdar, Starčević 1, Blašković 4, Jurišić

RK MORNAR CRIKVENICA: Palaić, Oroši, M. Car 1, Matejčić, Mijić 2, Melon 2,  Derossi, Huljina 8, K. Car, Žepina 6, Karaula 3, Čupić, Stanić, Stupar 6, Dokoza 1

Sedmerci:  Gospić  1(1)  Mornar-Crikvenica 4(4)

Isključenja: Gospić 6 minuta   Mornar-Crikvenica 4 minute

Novi prvoligaš od sljedeće sezone, momčad Mornar-Crikvenica, u 16. kolu Druge lige Zapad, na gostovanju u Gospiću slavio je rezultatom 29:22.

Iskusnija i tehnički puno bolja momčad, Mornar-Crikvenica od prve do zadnje minute susreta dirigirala je tempo igre i tijek rezultata.

Domaćin se nije niti jednog trenutka nije približio lideru prvenstva.

Igrači trenera Valtera Matoševića odigrali su točno onoliko koliko je bilo potebno za sigurnu pobjedu.

Zanimljivo je da su najbolji strijeci kod pobjednika bili najstariji i najmlađi igrač, Tomislav Huljina sa osam i Matej Stupar sa šest pogodaka.