VK Opatija iduće sezone ostaje u Prvoj B HVL, druga momčad igra treću ligu izvan konkurencije

Nedjelja, 14. srpnja 2013. 20:09 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola 3. HVL: Opatija - Pula 9:3 (2:1, 3:0, 3:0, 1:2). Ostajemo u istom rangu kao i prošle godine, tako smo se dogovorili s Primorjem, kaže direktor Danijel Liber

Utakmica 2. kola 3. HVL skupina Rijeka

OPATIJA  - PULA  9:3 (2:1, 3:0, 3:0, 1:2)

Gledatelja: 150. Sudac: Danijel Benić

Opunomoćenik: Marjan Risek

OPATIJA: Stilinović, Dimitrijević, Muškardin, Juraga 2, Kaluđerović 1, Begonja, I.Popović, Štokić 2, Rudan, V. Vrdoljak, Žulić 2, T. Vrdoljak 1, Blažić 1, Ćoza, Hraste

PULA: Rača, Miloš, Buršić, Jovin, Šiljan, Bičvić, Sović, M.Popović 2, Vučetić, Kaifeš 1, Brkić, Rakić

VK Opatija nastupa izvan konkurencije u 3. HVL, trener Danijel Kancijanić  u trećoj ligi uglavnom koristi igrače koji nisu u prvom planu, te mlade igrače. A to znači da igraju igrači nisu prvotimci u momčadi koja će iduće sezone opet igrati Prvu B ligu.

- Ostajemo u istom rangu kao i prošle godine, tako smo se dogovorili s Primorjem, kaže direktor Danijel Liber.

Inače, u 2. kolu 3.  HVL skupina Rijeka vaterpolisti Opatije upisali su prvu pobjedu i tri boda u susretu protiv ekipe Pule. Puljani koji su u Volosko došli kao vodeća momčad prvenstva nakon odigranog jednog kola držali su priključak samo u prvih sedam minuta nakon čega više nisu imali snage niti kvalitete parirati raspoloženim opatijskim vaterpolistima.

Opatijci su osjetniju prednost ostvarili sredinom druge četvrtine kada nakon sigurnih obrana vratara Stilinovića golovima Štokića, Kaluđerovića i kapetana Jurage stižu do četiri gola prednosti. U istom ritmu nastavlja se i u trećoj četvrtini koja također završava rezultatom 3:0 u korist igrača trenera Kancijanića.

U posljednjih sedam minuta, s obzirom na visoku prednost,  trener domaćih u vodu šalje rezervnu postavu što donekle koriste Puljani te taj dio igre rješavaju u svoju korist za konačni rezultat utakmice 9:3.