Slovenac Matijaž Budin pobjednik 9. kola Trek zimske lige

Ponedjeljak, 12. ožujka 2012. 09:27 Napisao/la  SC

Odlična organizacija i uvjeti obilježili su 9. kolo ovog iznimno popularnog natjecanja. Na kraju je slavio Slovena Matijaž Budin

Ravno 115 mountain bikera iz Hrvatske, Italije i Slovenije,pred oko 3000 gledatelja, startalo je sa Mosta kod Fontane u utrku 9. Kola 5.TREK zimske mtb lige koja se vozila u i oko Starog grada Buzeta. Sunčano vrijeme sa nagovještajem proljeća izmamilo je  na 9. Kolo Zimske lige popriličan broj natjecatelja iz susjedne Slovenije i Italije koji su u većini i dominirali utrkom.

Dugi uspon od Mosta kod Fontane i 9 punih krugova  najbrže je prošao slovenac Matijaž Budin (MBK Orbea) koji je tijekom cijele utrke vodio bitku za pobjedu sa Rokom Korošecom – Calcit Bike Team na koncu 2. Plasiranim. Treće mjesto osvojio je Mitja Tancik iz Domžalske Energije Team.COM.

Najbolji domaći natjecatelj je pazinjan Paolo Rigo na 10. Mjestu koji vozi za Zagrebački Tuškanac. Među „gomilom“ muških natjecatelja odlično se vozila slovenka Ana Zupan koja je u ukpnom poretku zauzela 28. mjesto od 99 natjecatelja koji su završili utrku a ujedno je uzela i 204 pobjednička boda u kategoriji Žena.

I u svim kategorijama, osim u 6. kategoriji u kojoj nastupaju najstariji natjecatelji, pobijedili su slovenski natjecatelji. Željko Srdoč – BK Loborika je jedini domaći natjecatelj koji je uzeo pobjedu u 6. kategoriji .

Standardno dobar je bio i Sandi Bažon – BK MTB Istra Pazin u 1. B kategoriji na 3. Mjestu a to mu je ujedno donjelo i skok na 3. Mjesto ukupnog poretka lige.

U ukupnom poretku i dalje je vodeći Saša  Vidović – BK Buzet koji nije nastupio u Buzetu  a zahvaljujući  tehničkom kvaru bicikle Tina Smokovića – BK MTB Istra Pazin na 2. poziciju je izbio Klaudio Medica – BBK Grožnjan t ena 3. mladi prespektivni Sandi Bažon – BK MTB Istra Pazin.

Biciklistički klub Buzet zaslužuje sve pohvale za organizaciju ovog kola. Sljedeće predposljednje kolo 5.TREK Zimska mtb lige održati će se u Štrbcu kod Labina kao „Point to Point“ utrka u nedjelju 18.2.