Luka Bukša s momčadi Briantea84 osvojio talijanski kup u košarci u kolicima!

Ponedjeljak, 16. studenog 2020. 08:39 Napisao/la  KS

Luka Bukša na svjetskom juniorskom paraatletskom prvenstvu osvojio zlato u bacanju kugle, srebro u disku i broncu u koplju

Luka Bukša
Luka Bukša

Luka Bukša, mladi riječki sportaš s invaliditetom, osvojio je talijanski kup u košarci u kolicima kao član momčadi Unipolsai Briantea 84 iz Cantua.

U finalu talijanskog kupa košarke u kolicima Unipolsai Briantea 84 pobijedila je S. Stefano Avis 63:46, za svoj peti uzastopni trijumf u kupu i sedmi uopće.

Luka Bukša u finalnoj je utakmici ubacio 2 poena, a prvi strijelac pobjedničke momčadi bio je Adolfo Damian Berdun sa 17 poena.

Inače, Luka Bukša iznimni je mladi riječki sportaš s invaliditetom, koji je svoju sportsku karijeru započeo kao plivač, ali je od plivanja morao odustati iz zdravstvenih razloga.

Nakon toga se prebacio u atletiku, gdje je u relativno kratkom roku napravio čudesne rezultate osvojivši na svjetskom juniorskom paraatletskom prvenstvu zlatnu medalju u bacanju kugle, srebrnu u bacanju diska i brončanu u koplju.

Košarku u kolicima otkrio je u Kostreni prije nešto više od godine dana, u Kostreni je napravio prve košarkaške korake, odigrao jednu sezonu i otišao u Italiju, gdje je košarka u kolicima iznmno cijenjeni sport.

A da je tome tako svjedoči i činjenica da je Luka Buška dobio i poziv da postane članom mlade reprezentacije Italije u košarci u kolicima.