NOĆ VATERPOLA U CRIKVENICI

Vatrogasci pobijedili vaterpoliste u tradicionalnom dvoboju

Subota, 02. rujna 2017. 18:29 Napisao  I. V.

Utakmica se održava u spomen na ljeto 2012. kada je osnovan VK "Crikvenica"

Nakon mnogo neizvjesnosti uzrokovanih predviđanjima u pogledu vremenskih prilika, na Gradskom plivalištu odigrana je tradicionalna revijalna utakmica između Vaterpolo kluba Crikvenica kao domaćina i crikveničkog Dobrovoljnog vatrogasnog društva.

Utakmica se održava svake godine u spomen na ljeto 2012. kada je osnovan Vaterpolo klub "Crikvenica" i to samo nekoliko dana nakon što je suzbijen katastrofalni požar na području Crikvenice i okolice, zahvaljujući trudu naših hrabrih vatrogasaca i mnogih sugrađana.

Kao izbornik VKC-a imenovan je  Karlo Stipanić, a za izbornika vatrogasaca Igor Hrelja.

Utakmica je bila uzbudljiva, uspjela je privući mnogo znatiželjnika na tribinama koji su imali prilike uživati u atraktivnim vaterpolskim potezima i šalama igrača.

Kao zanimljivost navodimo da je za momčad VKC-a nastupio i  Jörg Mäser, inače bivši austrijski vaterpolski reprezentativac, koji je oduševljeno prihvatio  poziv za sudjelovanje na utakmici.

Vatrogasci su ušli odlučnije u utakmicu te su uspjeli povesti sa čak 5-1 nakon prvog poluvremena.

Međutim, vaterpolisti zbijaju redove i početkom posljednje četvrtine uspijevaju izjednačiti na 6:6.

Vatrogasci pokazuju pri kraju utakmice zavidnu borbenost i odlučnost te uspijevaju iščupati pobjedu od 8:7 golom 9.-godišnjeg Lukasa Pavlića, inače člana Škole vaterpola VKC-a.

VKC: Danko Domijan, Filip Cvetković, Luka Lončarić, Jörg Mäser, Luka Car, Borna Stojčić Mureta, Marko Brnjac, Leon Klarić Babić, Bože Galić i Karlo Stipanić (selektor)

DVD Crikvenica: Davor Das Matejčić, Damir Peko Lončar, Ivica Dedi, Ivan Miličević, Bojan Car, Deni Pavlić, Lukas Pavlić, Mladen Gržičić, Sandro Pavličević i  Igor Hrelja (selektor)