Ukrajinac Oleksandr Ovcharenko pobjednik opatijskog turnira

Nedjelja, 24. ožujka 2024. 16:09 Napisao/la  SC
Branimir Horvat i Nikola Pilić s finalistima

Ukrajinski tenisač Oleksandr Ovcharenko (ATP - 788.) pobjednik je posljednjeg turnira 52. izdanja Istarske rivijere koji je u nedjelju završen u Opatiji, a u finalnom dvoboju je svladao šestog nositelja, 23-godišnjeg Talijana Federica Arnaboldija (ATP - 586.) sa 6-1, 6-0.

Činjenica da je 22-godišnji Ukrajinac za pobjedu trebao 75 minuta, ukazuje na to da je dvoboj bio mnogo neizvjesniji nego što to konačan rezultat pokazuje.

Arnaboldi je u prvom setu imao pet prilika za 'break', ali je ostao bez realizacije, za razliku od Ovcharenka, koji je u meču šest puta uspio oduzeti servis suparniku, s time da je Talijan i spasio sedam 'break'-lopti.

Ukrajinac je definitivno slomio Arnaboldijev otpor kad je u četvrtom gemu drugog seta došao do 'breaka' nakon 20 odigranih poena te poveo sa 4-0.

Za Ovcharenka je ovo prvi pojedinačni naslov na ITF World Touru na hrvatskom tlu, a ukupno četvrti u karijeri, do kojeg je stigao u svom šestom finalu. No, drugu godinu zaredom je osjetio slast osvajanja trofeja na terenima TK Opatija, jer je prošle godine bio pobjednik u konkurenciji parova sa sunarodnjakom Viacheslavom Bielinskyijem.

Ovcharenko je za pobjedu u Opatiji osvojio 15 ATP bodova i novčanu nagradu od 2160 USD.

Arnaboldi je u svom devetom finalu na ITF World Touru ostao na tri naslova, a plasmanom u meč za naslov je zaradio osam ATP bodova i 1272 USD.