Prva liga stolnotenisača: Srdoči bolji od Kvarnera, Opatija krenula pobjedom

Utorak, 07. listopada 2014. 11:19 Napisao/la  SC

Utakmice 1. kola: Srdoči - Kvarner 4:1, Opatija - Brovinje 4:2

Stolntenisači Srdoča slavili su u gradskom derbiju protiv favoriziranog Kvarnera rezultatom 4:1  i na najbolji način otvorili sezonu Prve lige. Srdoče je predvodio raspoloženi Josip Marelja koji je ostvario  dvije pobjede u pojedinačnim susretima te u paru s Mariom Divkovićem. Susret su otvorili Josip Marelja i bivši olimpijac, trostruki seniorski prvak države 43-godišnji Damir Atiković. U uzbudljivom meču nakon pet odigranih setova  bolji je bio Josip Marelja. U drugom susretu susreli su se juniorski reprezentivac Luka Šarčević i Ivan Jardas, bivši juniorski reprezentivac (dojučerašnji igrač Srdoča). U kvalitetnom srazu  Luka Šarčević diktirao je tempo, pogađao sve te zasluženo pobijedio bivšeg klupskog kolegu s 3:1. U sva četiri seta Luka je imao rezultat 10:8 od kojih je tri seta realizirao u svoju korist.

Prinova u ekipi STK Kvarnera, iskusnik 39-godišnji Marko Habijanac smanjio je vodstvo domaćina  pobjedom protiv prvog reketa STŠK Srdoči Maria Divkovića koji je nastupao pod visokom temperaturom 3:1. U igri parova dvostuko mlađi domaćini  bolje su ušli u meč. Mario Divković i Josip Marelja su poveli s 2:0 protiv Atikovića i Habijanca.Nakon toga Kvarnerovci se vraćaju u igru pobijedivši u trećem setu. U dramatičnom četvrtom setu domaćini su bili smireniji pobijedivši u završnici s 11:9. U petom susretu gosti vrše taktičku izmjenu. Umjesto Ivana Jardasa ubacuju u igru prekaljenog defanzivca, veterana Dugoreščana Franju Capana koji je pokušao iznenaditi Josipa Marelju što je uspijevalo samo u prvom setu koji je Franjo Marelja teškom mukom ipak uspio  dobiti s 12:10. Drugi i treći set Josip Marelja lagano dobiva te donosi pobjedu u meču u konačnih 4:1 za Srdoče.

I Opatijci su krenuli pobjedom protiv Brovinja 4:2. Branko Milotić slavio je protiv Rajmonda Dobrića 3:2. Marijan Kozić zatim je poražen od Antonija Radanovića 1:3, a Daniel Kinkela od Adama Smuda 0:3.  Milotić i Kinkela pobijedili su u parovima Radanovića i Smuda. Milotić je zatim svladao Radanovića 3:2 vratio prednost na stranu domaćina, a posao je zaključio Kinkela slavljem protiv Dobrića.