Prva B liga: Vaterpolisti Opatije u kasnim večernjim satima u Zagrebu upisali nove bodove

Subota, 20. travnja 2013. 15:44 Napisao/la  SC

Utakmica 11. kola: Zagreb - Opatija 4:13 (1:3, 0:3, 1:4, 2:3). U utakmici koja se odigrala u najblaže rečeno neprimjerenom terminu u 22 sata na plivalištu Mladosti pokraj Save, Opatijci su zabilježili novu uvjerljivu pobjedu

Prva B liga vaterpolista, 11. kolo

ZAGREB - OPATIJA  4:13 (1:3, 0:3, 1:4, 2:3)

Bazen na Savi. Gledatelja: 20. Suci: Miroslav Vlašić i Matija Begić (oba Zagreb). Opunomoćenik HVS-a: Alen Pešušić (Zagreb)

ZAGREB: Živković, Restović, Ratković, Šteković 1, Ekart, Čurić 2, Lovrić, Štrosar 1, Bašić, Čelar – Čupić, Strukan, Stančić, Stipić, Vesel.

OPATIJA: Čudina, Glavan, Žulić, Sušanj, Mudražija 2, Turina 1, Štokić, Radetić, Peroš 3, V.Deželjin 2, Pavlović 2, Martinčić 2, Strižić 1, S.Deželjin

Igrač više: Zagreb 8 (1), Opatija 7 (1).

Nova tri boda opatijski vaterpolisti osvojili su  u utakmici 11. kola na gostovanju kod Zagreba i tako su ostali sami na čelu prvenstvene ljestvice.

U utakmici koja se odigrala u najblaže rečeno neprimjerenom terminu za sportske priredbe, u 22 sata na plivalištu Mladosti pokraj Save, Opatijci su zabilježili novu uvjerljivu pobjedu.

Već tradicionalno čvrstom igrom u obrani i agresivnim presingom prisiljavali su svog domaćina na veliki broj pogrešaka i izgubljenih lopti nakon kojih su u pravilu sijevali brzi kontranapadi prvenstveno preko raspoloženih Mudražije, Peroša i Vedrana Deželjina.

Domaćini su poveli polovicom prve četvrtine preko Štrosara i to je bilo njihovo jedino vodstvo na utakmici.Nakon što su već u sljedećem napadu promašili priliku s igračem više krenula je nezaustavljiva serija opatijskih golova koja je nakratko stala pri rezultatu 9 : 1 kada jeŠteković nakon 18 minuta posta pogodio mrežu solidnog Čudine za 9:2.

Do kraja utakmice izabranici jučer prvog trenera Željka Šimca su skinuli nogu sa gasa i dozvolili Zagrebašima da posljednjih osam minuta izgube sa minimalnih 2:3 za konačni rezultat utakmice 4:13.