PRVA B LIGA VATERPOLISTA

Opatija osvojila ključne bodove za prvo mjesto

Subota, 04. svibnja 2013. 17:41 Napisao/la  SC

Bellevue - Opatija 8:9 (2:0, 2:2, 3:5, 1:2). Gabrijel Strižić donio je pobjedu golom u zadnjem napadu

Prva B liga vaterpolista

BELLEVUE - OPATIJA 8:9 (2:0, 2:2, 3:5, 1:2)

Bazen  Gruž. Gledatelja: 100. Suci: Rebić (Split) i Savinović (Mlini).

BELLEVUE: Popadić-Batina, Vukčević, Blažević 1, T. Duždević, Sršen, Fatović 4, Orlić, Bogdanović 1, I. Duždević 1, Vrdoljak, Cvjetković 1, Režić, Krkić, Popović.

OPATIJA: Gržentić, Glavan 1, Juraga, Žulić, Mudražija 2, Turina, Štokić, Čudina, Peroš, V. Deželjin, Pavlović, Martinčić 1, Strižić 5, S. Deželjin.

Vaterpolisti Opatije upisali pobjedu na gostovanju u Dubrovniku, tri boda koja bi u konačnici mogla biti ključna za osvajanje prvog mjesta u Prvoj B ligi. U neizvjesnoj utakmici Opatijci su se uspjeli vratiti u drugom poluvremenu. Iako bi im i remi bio dovoljan za ostanak na prvom mjestu, pobjedom su napravili veliki korak prema tituli.

Trideset sekundi prije kraja imali su zadnji napad s igračem više kojega je realizirao Gabrijel Strižić koji je ujedno bio najbolji strijelac utakmice s pet golova.

Opatijci su tako uzvratili za prošlogodišnji remi na gostovanju kod Bellevuea kada su u završnici primili izjednačujući pogodak koji ih je u konačnici stajalo naslova prvaka.

- Ovo je sigurno jako važna pobjeda, pokazali smo da znamo igrati važne utakmice, iako prvenstvo nije još gotovo. Lošije smo otvorili utakmicu, u nastavku smo posložili glave i dobro smo odigrali. Čestitke i pohvale igračima, rekao je Danijel Kancijanić, trener Opatije.