Podvodni ribolov: Daniel Gospić osvojio prvo i drugo mjesto u Palma de Mallorci

Utorak, 31. siječnja 2017. 20:46 Napisao/la  V. P.

Gospić zauzeo drugo mjesto na 16. izdanju Mastera, pozivnom natjecanju bivših svjetskih prvaka, osvajača Mastera i desetorice najboljih s posljednjeg Svjetskog prvenstva

Najbolji hrvatski podvodni ribolovac Daniel Gospić osvojio je prvo i drugo mjesto na dva natjecanja u sklopu tradicionalne Semane Master, međunarodnog natjecanja koje se u organizaciji Federacije Baleara održava u akvatoriju Palma de Mallorce.

Daniel Gospić prvo je mjesto osvojio kao dio tročlane ekipe Cressi na prvom CMAS Svjetskom kupu za brandove opreme.

S Gospićem su lovili još Španjolci Jose Luis Fernandes i Oscar Hidalgo.

Trojka iz Cressia tijekom petosatnog je ribolova ulovila 36 riba od kojih je najveća bila kirnja od 2375 grama, što im je donijelo 53540 bodova.

Na žici se osim kirnje našla murina, pic, dvije škarpine, dvije vrane, drozd, tri kavale, orada, 15 šargi i devet cipala.

- Lovili smo po dogovorenom planu. Prvo smo išli u plitko na ciple, a zatim po pozicijama od dva do 20 metara. Vidljivost je bila više, manje dobra. Dno se naziralo na 23, 24 metra. Hidalgo je ulovio kirnju na početku, a zatim smo konstantno lovili, nije bilo stanke do kraja, rekao je Daniel Gospić.

Drugi sa znatno manjim bodovnim saldom bili su ribolovci iz ekipe Pathos, Giacomo de Mola, Oscar Lopez Martin i Kostas Makris sa 31500 bodova, dok su treći bili Francuzi Imersion Mares JFE Eugene Guillom, Aurelien Bouzon i Stepahn Foppolo sa 27295 bodova.

Francuzi su imali i najveću ulovljenu ribu kupa, kirnju od 2575 grama.

U konkurenciji tri nacije na CMAS Svjetskom kupu nacija pobijedila je Španjolska sa Xaviem Blancom, Samuelom Tomasom i Santiagom Lopezom.

Španjolci su imali 29120 bodova, druga Grčka 18055, a treći san Marino sa 9995 bodova. Najveći ulov imao je San Marino, zubaca od 1605 grama.

Od iduće godine Federacija Baleara ukida natjecanje za nacije te će se održavati samo kup za brandove opreme.

Na 16. izdanju Mastera, pozivnom natjecanju na kojem sudjeluju bivši svjetski prvaci, osvajači Mastera, deset najboljih sa posljednjeg Svjetskog prvenstva ili oni koji dobiju posebnu pozivnicu, Daniel Gospić je osvojio drugo mjesto.

Hrvatski ribolovac ulovio je murinu, kirnju od 2270 grama, dvije škarpine, salpu, drozda, tri vrane i pet šaraga ukupne vrijednosti 17845 bodova. Pobjednik Mastera po drugi puta je Oscar Cervantes sa 30135 bodova. Cervantes je doista imao predivan ulov, a među 16 riba najviše su se isticala tri kovača od kojih je najteži imao 2425 grama.

Treće mjesto među 16 ribolovaca zauzeo je Cesar Bustelo sa 14575 bodova. Najtežu ribu ulovio je Talijan Giacomo de Mola, kirnju od 5095 grama.

Zanimljivo, prvi je puta na Semani Master nastupio i jedan japanski ribolovac, 64-godišnji Seiei Shimoji, koji nije imao važeći ulov.

- Lovio sam do 26 metara i u prvih dva i pol sata sm ulovio većinu toga. Na samom kraju natjecanja sam ulovio dvije vrane i škarpinu. Svu ribu sam ulovio po rupama. Zadovoljan sam rezultatom, rekao je Gospić.

Oscar Cervantes bio je dio pobjedničke ekipe trećeg natjecanja 17. Opena - 6. Memorijala Sebastia Carbonell.

Cervantes je zajedno sa Raulom Astorgom i Samuelom Tomasom slavio kao ekipa Licoretas sa 36415 bodova. Drugi je bio Beuchat Španjolska - Avelino Sans, Joan Marques i Oliver Guerra sa 27710 bodova i najvećim ulovom natjecanja bijelom kirnjom od 10915 grama.

Ekipa Pathos Internacional, Giacomo de Mola, Oscar Lopez Martin i Kostas Makris završili su treći sa 24185 bodova.

Gospić i njegov Cressi Team osvojili su šesto mjesto u konkurenciji 43 ekipe.

Ovogodišnja Semana Master organizirana je u čast trostrukog svjetskog prvaka Pedra Carbonella, koji se također natjecao na Memorijalu Sebastia Carbonell koji se organizira u spomen na njegova oca.

Nakon vaganja Memorijal na jednom su se mjestu našla petorica svjetskih prvaka sa devet osvojenih naslova, Pedro Carbonell, njegov stric legendarni Jose Pep Amengual koji je također tri puta bio svjetski prvak, te trojica sa po jednim osvojenim naslovom Daniel Gospić, Alberto March i Xavi Blanco.