Ironman iz Bribira u Austriji: Blaž Barac u triatlonu ostvario drugo vrijeme u kategoriji M40

Ponedjeljak, 08. rujna 2014. 21:09 Napisao/la  SC

U utrci u   Podersdorfu   moralo se plivati 3.8 km, voziti bicikl 180 km i trčati 42 km, Barac ukupno zauzeo 16. mjesto u vremenu   9 sati 8 minuta i 10 sekundi

Blaž Barac, član Tritlon Kluba Rival - Rijeka, na svom drugom nastupu u Podersdorfu postigao je izvrstan rezultat od 9 h 8 min i 10 sec. U utrci se moralo plivati 3.8 km, voziti bicikl 180 km i trčati 42 km. Ironman iz Bribira ostvario je ukupno 16. vrijeme utrke, odnosno 2. vrijeme vrijedno srebrnog odličja u kategoriji M40.

Barac je ispunio cilj, koji je postavio prije utrke. Ostvario je vrijeme ispod 9 h 15 min. Plivačku dionicu završio za 57 min, u prvoj tranziciji izgubio je 2 min 20 sek. Biciklom je trebalo voziti 6 krugova po 30 km. Prvih pet krugova je išlo dobro, a onda je počela kiša i pojačao vjetar, što je bilo dostatno za vrijeme 4 h 49 min. Za drugu tranziciju je trebao 2 min 46 sek. Trčanje je išlo dobro do 30 km, kada je počela borba s grčevima u nozi. Ostvario je vrijeme 3 h 18 min.

Na Ironman utrci u Podersdorfu nastupilo je 437 natjecatelja iz 36 zemalja, pobjednik utrke bio je Georg Swoboda iz Austrije u vremenu 8:07:21.