BIATLON

Matija Legović srebrni na Svjetskom juniorskom prvenstvu

Petak, 10. ožujka 2023. 21:16 Napisao/la  B. K.
Matija Legović

Mladi hrvatski biatlonac, 17-godišnji Matija Legović, član TSK Budućnost iz Brod Moravica, nakon što je osvojio brončanu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u kazahstanskom Ščučinsku u disciplini pojedinačno 12,5 kilometara, ostvario je još jedan veliki rezultat.

Osvojio je srebro u disciplini sprint 7,5km sa 6,5 sekundi zaostatka iza Norvežanina Kaspera Kalkenberga.

Broncu je osvojio još jedan Norvežanin Sivert Gerhardsen.

Legović je nastupio i na nedavnom Svjetskom seniorskom prvenstvu u Oberhofu, te zauzeo 48. mjesto u sprintu na 10km.

Drugi hrvatski predstavnik Filip Crnić, član SD Bjelolasica iz Mrkoplja, zauzeo je 47. mjesto u konkurenciji 98 natjecatelja.