Opatija slomila ZVK Mladost u drugoj četvrtini

Subota, 09. ožujka 2013. 21:56 Napisao/la  Ivan Milatić

Utakmica 6. kola: Opatija - ZVK Mladost 14:5 (3:2, 5:1, 3.1, 3:1)

Prva B liga vaterpolista

OPATIJA - ZVK MLADOST 14:5

Utakmica 6. kola: Opatija - ZVK Mladost 14:5 (3:2, 5:1, 3.1, 3:1). Bazeni Kantrida. Gledatelja: 100. Suci: Duje Čipčić i Domagoj Grabovac (oba Rijeka). Nadzornik Robert Jambrović (Zagreb)

OPATIJA: Gržentić, Glavan, Juraga 1, Sušanj, Žulić, Turina 2, Štokić, Radetić, Peroš,V.  Deželjin 3 (1), Pavlović 3, Martinčić 1, Strižić 3 (2), S. Deželjin 1 .

ZVK MLADOST Pisk, Lovasić, Josipović, Jajčinović, Marić 1, Ivičević - Bakulić 1, Knežević 1, Koret, Bumba 1, Jakovčev, Mijatović, Ereš, Dašić 1 (1), Belić.

Igrač više Opatija 5/11 ZVK Mladost 1/9

Tri isključenja Dominik Ivičević Bakulić (ZVK Mladost 22'), Igor Marić (ZVK Mladost 26'), Mario Štokić (Opatija 27'), Matija Lovasić (ZVK Mladost 29')

Isključenje s pravom zamjene Vedran Deželjin (Opatija 32')

Peterci Opatija 3/3 ZVK Mladost 1/1.

Opatija je sjajnom igrom, posebno u drugoj četvrtini koju je dobila 5:1, pobijedila ZVK Mladost 14:5 i upisala petu pobjedu u petom nastupu.  Prvi pogodak postigao je Denis Juraga s igračem više nakon minute i 23 sekunde igre. Najbolji strijelac i igrač Opatijaca Gabrijel Strižić nije ušao u utakmicu na najbolji način. Drugu osobnu napravio je za peterac koji je u izjednačenje  pretvorio Dašić nakon dvije minute i 32 sekunde igre. Riječki sudački dvojac Čipčić - Grabovac pokazao se lak na isključenjima, pa su tako gosti ostali s dva igrača manje što je iskoristio Igor Martinčić i Opatija je nakon tri minute i 25 sekundi vodila 2:1. Kapetan gostiju Ivičević Bakulić donio je drugo i pokazalo se posljednje izjednačenje na susretu poslije četiri minute i 35 sekundi.  Sanjin Deželjin sa igračem više pogodio je za 3:2 62 sekunde prije kraja prvog dijela igre.

U drugoj četvrtini raspucan je bio Gabrijel Strižić sa tri pogotka od čega dva sa pet metara dok su po jednom Piska matirali Luka Pavlović i Vedran Deželjin. Za goste iz Zagreba na 4:3 smanjio je Knežević nakon tri minute i 25 sekundi u drugoj dionici. Nakon  što je Luka Marić smanji na 8:4 uslijedila su tri pogotka Opatijaca. Vedrana Deželjina iz peterca te Luke Pavlovića dva puta.

Tamo gdje je stao Pavlović u trećoj nastavio je Krešimir Turina u četvrtoj sa dva pogotka a do kraja su se upisali još Bumba kod gostiju i Vedran Deželjin za rutinsko slavlje domaćina.