1. B liga vaterpolista: Opatija u završnici susreta slomila Bellevue i upisala trobod u Gružu

Subota, 21. ožujka 2015. 19:30 Napisao/la  SC

Susret 9. kola: Bellevue - Opatija 12:15 (2:1, 3:3, 3:6, 4:5)

BELLEVUE - OPATIJA 12:15 (2:1, 3:3, 3:6, 4:5)

Suci: Mladen Rak (Dubrovnik) i Maro Puhiera (Cavtat). Delegat: Božo Vuletić (Dubrovnik)

BELLEVUE: Rozić, Mrvičić 1, Šteta, Jurić, Gigović, Buconić 4 (1), Pavličević 3, Tullio 1, Bogdanović 1, Vrdoljak, Cvjetković 2, Šturica, Srhoj, Merčep

OPATIJA: Čudina, Štokić, Vrdoljak, Mudražija 3, Vrlić 4, Car 5, Rakovac 1, Radetić 2, Deželjin, Božić, Paparić

Igrač više: Bellevue 7 (3) Opatija 9 (6)

Peterci: Bellevue 1 (1) Opatija 1 (0)

Vaterpolisti Opatije slavodobitno se mogu vratiti s gostovanja u Dubrovniku. S 15:12 u Gružu su izabranici Danijela Kancijanića pobjedili momčad Bellevuea. Pet pogodaka postigao je Bojan Car, četiri je dodao Mislav Vrlić a tri Nino Mudražija. Nakon nešto slabijeg starta u kojem su domaćini golovima Tullija i Pavličevića poveli 2:0, Opatijci do poluvremena zabijaju četiri pogotka. Vrlić je s dva pogotka izjednačio, potom je Radetić u 13. minuti svoju momčad doveo u vodstvo. Dubrovčani ponovno vode golovima Bogdanovića i Pavličevića no Vrlić uspjeva poravnati sedamnaest sekundi prije poluvremena. Domaća momčad otišla je na predah s vodstvom od 5:4, gol je zabio Tino Cvjetković.

U nastavku gosti lome susret. Serijom 4:0 početkom 21. minute vode 8:5, domaćini ih sustižu s dva gola Buconića, no Mudražija i Car svojim golovima odmiču Opatiju na 10:7. Niti tu nije bilo gotovo budući se Bellevue vratio u potpunosti golovima Bucinića, Cvjetkovića i Mrvičića pa je u 26. minuti bilo 10:10. U furioznoj završnici Bojan Car postiže sljedeća četiri opatijska pogotka za konačnu pobjedu.