1.B liga vaterpolista: Opatija svladala Sisciju, domaći skoro prokockali vodstvo od četiri pogotka prednosti

Nedjelja, 01. ožujka 2015. 19:31 Napisao/la  SC

Susret 6. kola: Opatija - Siscia 13:12 (2:1, 2:3, 5:5, 4:3). Primorjaš Nino Mudražija postigao pet pogodaka u četvrtoj ovosezonskoj pobjedi sastava Danijela Kancijanića

1.B liga vaterpolista - 6. kolo

OPATIJA - SISCIA 13:12 (2:1, 2:3, 5:5, 4:3)

Bazen Kantrida. Gledatelja 100

Suci: Andrej Franulović (Rijeka) i Alberto Košara (Rovinj). Delegat: Albert Brala (Rijeka)

OPATIJA: Čudina, Štokić 1, Brkić, Hraste, Mudražija 5, Vrlić 2, Car 1, Rakovac, Radetić 1, Deželjin, Blažić, Martinčić 3 (1), Brubnjak

SISCIA: Vukmanović, Pavičić, Čupić 3 (1), T. Jelavić 1, Cvanciger, M. Jelavić 2, Anđelić 3 (1), Sajko 1, Mijatović 2, Zahirović, Pezer, Ekart

Igrač više: Opatija 3 (3) Siscia 1 (1)

Peterci: Opatija 1 (1) Siscia 2 (2)

Vaterpolisti Opatije pobijedili su Sisciu u susretu šestoga kola Prve B lige. Bilo je neugodno na poslijetku, lagana se partija mogla pretvoriti u gubitak dragocjenih bodova za klub koji se već ove sezone trebao nadmetati u Regionalnoj ligi.

Sve je krenulo dobro za momčad Danijela Kancijanića. Povela je Opatija golovima primorjaških snaga - Mudražije i Vrlića, gosti su smanjili tek deset sekundi prije kraja prvog perioda preko Sajka. Smanjenje iz prve četvrtine pretvorilo se u preokret početkom druge. Anđelić i Čupić golovima do 13. minute stavljaju na 2:3, golove potom izmijenjuju Štokić i Čupić, a na konačnih 4:4 za prvo poluvrijeme postavlja Mislav Vrlić.

Treća četvrtina ponudila je deset golova, ali i egal-rezultat uoči zadnjeg perioda. Igralo se gol za gol, najprije je Vrlić bio isključen bez prava zamjene, a onda su zabijali Mudražija, Radetić, Car i Martinčić. Četvrti su period Opatijci otvorili s četiri pogotka. Na ulasku u posljednje četiri minute bilo je 13:9, golovima Mudražije i Martinčića. Sisčani su se umalo vratili, završilo je tek 13:12, no bodovi su ostali kod kuće.

Opatijci su nakon šest kola na diobi četvrtog mjesta sa Šibenikom.