Lino Brkić novi seniorski prvak države u judu u kategoriji do 66 kilograma

Ponedjeljak, 21. ožujka 2022. 09:48 Napisao/la  SC

Zlatne medalje u katama osvojili su Borna Rošić i Marko Drozdek, Adrian Grdinić i Filip Kolak, te Zoran Grba i Sandra Uršičić

Lino Brkić
Lino Brkić

Riječanin Lino Brkić novi je seniorski prvak u judu u kategoriji do 66 kilograma.

Lino je titulu prvaka osvojio na seniorskom državnom prvenstvu u Zagrebu, do titule prvaka kojom je tako okrunio svoju dugu natjecateljsku karijeru došao je pobijedivši u finalu Leona Đapića iz JK Ura naga iz Dubrovnika.

Na putu do finala u prvom kolu Lino je svladao Jakova Žunića (JK Kaštela), u drugom je bio bolji od Nikole Vidovića (JK Zagreb), u polufinalu je pak nadmašio Luku Katića (JK Osijek).

Na prvenstvu, koje je okupilo 175 seniora iz 33 kluba, nastupio je i Dario Barešić u kategoriji do 100 kilograma, poražen je u eliminacijskim borbama.

Održano je i prvenstvo Hrvatske u katama, zajedno sa 7. Croatia Kata Openom.

Riječki predstavnici imali su odličan nastup u konkurenciji 40 parova iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske i BiH.

Borna Rošić i Marko Drozdek osvojili su zlatnu medalju u Nage-no-kati u seniorskoj konkurenciji, Adrian Grdinić i Filip Kolak osvojili su zlatnu medalju u Nage-no-kati u juniorskoj konkurenciji dok su u Ju-no-kati u seniorskoj konkurenciji zlatnu medalju osvojili Zoran Grba i Sandra Uršičić, nastavivši tako svoj dugogodišnji zlatni niz.