Kvalifikacije za Prvu ligu: Vaterpolisti Opatije u posljednjoj sekundi poraženi od Šibenika!

Subota, 21. lipnja 2014. 21:45 Napisao  Marko Babić

Prva utakmica kvalifikacija: Opatija - Šibenik 7:8 (3:0, 1:3, 2:3, 1:2). Opatijci će tako na uzvrat u utorak s golom zaostatka. U prvoj utakmici uspjeli su prokockati vodstvo 4:0 koje su imali tri minute prije kraja druge četvrtine

Prva utakmica kvalifikacija za Prvu ligu

OPATIJA - ŠIBENIK 7:8 (3:0, 1:3, 2:3, 1:2)

Bazeni Kantrida. Gledatelja: 200. Suci: Vlašić i Matijević. Delegat: Risek.

OPATIJA: Čudina, Glavan 1, Juraga, Vrdoljak, Žulić, Turina 2, Car, Blažić, Strižić 1, V. Deželjin, Pavlović, Martinčić 2, Stilinović-Dimitrijević, S. Deželjin 1.

ŠIBENIK: Šparada, Stančić, Perić, Štekalj, Bulat 1, Bašić 1, Rončević 4, Erak 2, E. Seferović, T. Seferović, Nimac, Rak, Jukić, Belamarić

Igrač više: Opatija 9 (1), Šibenik 5 (1). Peterci: Opatija -, Šibenik -,

Tri isključenja: S. Deželjin (Opatija, 28')

Vaterpolisti Opatije poraženi su od Šibenika u prvoj kvalifikacijskoj utakmici za popunu Prve lige, te će na uzvrat u utorak otići s golom zaostatka. Dvadeset sekundi prije kraja utakmice Glavan je okušao udarac, a odlični Šparada zaustavio je njegov pokušaj. Juraga je zaradio isključenje, gosti nisu imali previše vremena za zadnji napad. Brzi pokušaj obranio je Čudina, ali nonšalantnost u obrani otvorila je priliku Bulatu da sa zvukom sirene pogodi za pobjedu 7:8 što je bilo prvo vodstvo gostiju na utakmici.

Ako prije ove utakmice ništa nisu znali o Šibeniku, Opatijci sada znaju da treba pripaziti na dalekometne pokušaje Rončevića. Kada se na sve nadoda podatak da je domaćin iskoristio samo jednog od devet napada s igračem više lako se dolazi do zaključka zašto su se gosti na kraju vratili u utakmicu.

Ekipe su u egalu ušle u završnu četvrtinu. Strižić je pogodio za 7:6 realiziravši prvi put igrača više za Opatiju tek u šestom pokušaju. Na drugoj strani Erak je pogodio kontru, a Šibenik je propustio priliku s igračem više da povede, točnije Čudina je dvaput sjajno regirao. U istom periodu Opatija nije realizirala tri nove prilike s igračem više!

Opatijci će se sigurno zapitati kako su na kraju ispustili vodstvo 4:0 koje su imali u drugoj četvrtini nakon pogotka Martinčića. Rončević je otvorio povratak gostiju, a Opatija nije zabila gol čak 5:20 minuta. Druga četvrtina ponudila je festival promašaja s obje strane, Opatija je tek tri minute prije kraja druge četvrtine zabila četvrti gol. I onda je uslijedio pad koncentracije. Rončević, koji je uglavnom bio neprecizan, pospremio je dva dalekometna udarca u mrežu (4:2), a 30 sekundi prije kraja uslijedila je nova kontra gostiju i gol Bašića za 4:3. Sve što  su gradili veći dio prve dvije četvrtine Opatijci su upropastili u dvije minute. Za kraj prvog dijela nisu iskoristili ni trećeg igrača više.

Kao da to nije bilo dovoljno Rončević je na otvaranju treće četvrtine novim dalekomentnim projektilom izjednačio rezultat (4:4), a Opatija na drugoj strani nije iskoristila ni četvrtog igrača više. Post od 5:20 minuta bez gola prekinuo je Martinčić koji je završio polukontru - 5:4. Šibenik nije popuštao, zanimljiv je podatak da je gol Eraka u trećoj minuti treće četvrtine za 5:5 bio prvi s igračem više za obje momčadi!