Homo si teć: Danijel Peček i Tea Faber pobjednici Molo longo trka

Subota, 08. travnja 2023. 15:08 Napisao/la  SC

Ovogodišnji Festival sporta i rekreacije Homo si teć – Rijeka Run zadržao je i svoju humanitarnu notu

Najbolji na Molo longo trku
Najbolji na Molo longo trku Foto: AK Kvarner/Facebook

Osmim izdanjem Molo longo trka, utrke po riječkom lukobranu što je ujedno i jedna od omiljenih riječkih šetnica, nastavljen je 24, riječki Festival sporta i rekreacije „Homo si teć – Rijeka Run“.

U konkurenciji mukaraca slavio je Danijel Peček, član AK Kvarner, koji je dionicu od šest kilometara istrčao za 19:26.6 minuta, drugi je bio njegov klupski kolega Blaž Car-Pavlic sa četiri sekunde slabijim vremenom, dok je treće mjesto osvojio Josip Meštrić, AK Rika, koji je dionicu istrčao za 19:42.2 minute.

U konkurenciji žena slavila je Tea Faber iz Atletskog kluba Dubrovnik, koja je riječki lukobran pretrčala za 23:21.6 minuta, drugo mjesto osvojila je Elena Ban (AK Kvarner) sa dvadeset sekundi zaostatka za pobjednicom, dok je treća bila Marina Juranić, koja je za Teom Faber zasostala za 24 sekunde.

U konkurenciji žena do 23 godine najbolja je bila Elena Ban (AK Kvarner, 23:42.0), Tea Faber je uz ukupnu pobjedu slavila i u konkurenciji do 40 godina, a Martina Horvat bila je najbrža u konkurenciji žena 40+ (AK Svetice, 25:15.1).

U konkurenciji atletičara do 23 godine najbrži je bio Ivan Vuletić (21:02.6), Danijel Peček je uz ukupnu pobjedu slavio i u konkurenciji do 40 godina, a David Marot (AK Rika, 21:32.5) u konkurenciji 40+.-

Ovogodišnji festival Homo si teć traje od 25. ožujka do 23. travnja 2023. godine i objedinjuje čak devet različitih utrka.

Nakon održane utrke 539 skok i Molo longo trka, slijedi završnica festivala u kojoj se pored najpoznatije utrke građana Homo si teć još trče i Mići trk, Memorijalna utrka Milke Milinković, 19. Riječki polumaraton, utrka štafeta 3x7 kilometara, Desetka powered by Heineken 0.0 i Erste Petica.

Ovogodišnji Festival sporta i rekreacije Homo si teć – Rijeka Run zadržao je i svoju humanitarnu notu, kupnjom majice po cijeni od sedam eura dva eura su namijenjena radu Udruge „Srce“, koja se bavi unaprjeđenjem kvalitete života osoba s intelektualnim teškoćama i članova njihovih obitelji, te djeluje u korist izjednačavanja njihovih mogućnosti kroz stvaranje uvjeta za aktivno uključivanje i ravnopravno sudjelovanje u društvu.