1. HBL: Vargon bolji od Lučkog radnika, Marinići nezaustavljivo jure

Nedjelja, 25. rujna 2022. 19:39 Napisao/la  Oskar Valenčić
Sandro Gulja

U 4. kolu Prve boćarske lige - Sjever čak četiri gostujuće momčadi slavile su pobjede!

Čast domaćina spasio je klanjski Sv. Rok.

Boćari Marinića nezaustavljivo jure prema cilju!

Na neugodnom gostovanju u Funtani nadmoćnom igrom svladali su domaćina (15:9).

Istim rezultatom slavili su lovranski žuti na grobničkom Podhumu i Sv. Luka u crikveničkom zaleđu, Gornjem kraju.

U riječkom dvoboju ex-superligaš Vargon je bio rezultatski za nijansu skromniji, pobjedivši domaći Lučki radnik rezultatom 14:10.

Spomenuti Sv. Rok i Kukuljanovo vodili su borbu do posljednje boće.

Unatoč najavljivanom nevremenu akteri su na klanjskom boćalištu igrali gotovo do samoga kraja.

U 19 sati i 47 minuta, kod rezultata 9:11, na jogima su ostali parovi Slavko Gržinčić i Dorijan Valenčić protiv Klaudia Sriće i Slobodana Cuculića.

Kod rezultata 8:9, 14 minuta i 50 sekundi prije isteka vremena suci Dragan Vlaše i Snadro Abram prekinuli su dvoboj.

Akteri su se premjestili u natkriveno boćalište u Kastvu.

Odigrali su, zapravo, posljednju, odlučujuću butadu na kojoj je na semaforu svjetlilo 10:9.

I tri boda za Sv. Rok, ukupna pobjeda 13:11!

Rezultati 4. kola: Podhum – Lovran 9:15, Funtana – Marinići 9:15, Lučki radnik – Vargon 10:14, Sv. Rok – Kukuljanovo 13:11, Gornji kraj Ladvić – Sv. Luka 9:15.

Ljestvica: Marinići 12, Sv. Luka 10, Vargon 9, Lučki radnik 7 (razlika punata +12), Sv. Rok, Klana 7(0), Kukuljanovo 3(-2), Gornji kraj Ladvić 3(-18), Funtana 3(-24), Lovran 3(-28), Podhum 1 bod.

U sljedećem, 5. kolu, 1. listopada igraju: Sv. Luka – Podhum, Kukuljanovo – Gornji kraj Ladvić, Vargon – Sv. Rok Klana, Marinići – Lučki radnik, Lovran – Funtana