Biciklizam: Saša Vidović preuzeo vodstvo u TREK mountanbike ligi

Utorak, 06. ožujka 2012. 08:21 Napisao/la  T. Ć.

Branitelj prošlogodišnjeg naslova Saša Vidović (BK Buzet) slavio je sa 8 sekundi prednosti ispred Buzećana Sanjina Sirotića (BGK Tuškanac) te je novom pobjedom pokazao da je u dobroj formi uoči preostala tri kola završnice 5.TREK zimska mountainbike lige.

U nedjelju održano je u Vrbniku na Krku zaostalo 6. kolo 5. Trek MTB zimske lige Istarske i Primorsko-goranske županije. Nastupilo je 87 natjecatelja i natjecateljica iz SLovenije, Italije, Njemačke i Hrvatske na vrlo atraktivnoj 18500 metara dugoj stazi iznad Vrbnika sa startom i ciljem na igralištu OS Vrbnik. Organizator Brdsko biciklistički klub Otok Krk sjajno je po prekrasnom vremenu odradio ovo 6. Zaostalo kolo.

Njih dvojica bili su uvjerljivo najbrži i ciljem su prošli s 5 minuta prednosti ispred trećeplasiranog Slovenca Aleša Mlinariča i 4.plasiranoga nijemca Markusa Pielenza. Vidović i Sirotić bili su ujedno najbrži u konkurenciji vozača do 30 godina, a Mlinarič u konkurenciji veterana do 40 godina.

Ponovo je odličan rezultat ostvario mladi pazinski biciklist Sandi Bažon (BK MTB Istra) koji je zauzeo osmo mjesto ukupno, a bio je uvjerljivo najbrži u konkurenciji početnika do 15 godina. Drugo mjesto u klasi osvojio je njegov timski kolega Marko Bertetić, a treće Marin Zorko (BK Buzet). Slovenac Anže Mihalič bio je najbrži kod početnika do 13 godina. Drugi je bio Luka Košir, a treći Dorijan Puškarević (BK Pula). Slovenka Ana Zupan bila je najbrža u ženskoj konkurenciji, a drugo mjesto pripalo je Njemici Sandri Sumerauer.

Matko Grujić (BK Pula) osvojio je prvo mjesto u konkurenciji do 20 godina. Drugo mjesto u klasi odnio je Petra Vuković (BK Buzet), a treće Mario Radović (BBK Istra Bike Labin).
Nijemac Markus Pielenz slavio je u konkurenciji veteran starijih od 40 godina. drugo mjesto osvojio je slovenac Dodić Denis (Čičarija team), a treće Željko Srdoč (BK Loborika). U kategoriji Qvintalci , preko stokilaša,najbrži je bio Alen Jovičić (BBK Istra bike).

Saša Vidović je se ovom pobjedom vratio na vodeću ukupnu poziciju, te sa 142 boda prednosti vodi ispred Tina Smokovića (MTB Istra). U klupskom poretku ka novom osvajanju prijelaznog klubskog „Pop trophya“  vode biciklisti labinskog Istra Bike-a.

U poretku timova vodi Team NONETI (nonići) – Zovko, Smoković i Brajković.
Sljedeća utrka „4. Buzet classic old Town“ vozi se u nedjelju, 11. ožujka kroz i oko starog grada Buzeta i među ligašima slovi za najatraktivniju utrku Zimskih liga.