1 B liga vaterpolista: Opatija rutinski sa KPK, Delfin poražen na gostovanju kod Salone, Jadran bolji od Siscije

Subota, 11. travnja 2015. 16:15 Napisao/la  SC

Utakmice 12. kola: Opatija - KPK 23:13, Salona - Delfin 16:9, Siscia - Jadran Kostrena 7:13

Prva B liga vaterpolista - 12. kolo:

Opatija - KPK Korčula 23:13 (8:4, 5:3, 2:3, 8:3)

Bazen: Kantrida. Gledatelja: 50.

Suci: Čipčić i Benić (Rijeka). Delegat: Brala (Rijeka)

OPATIJA: Čudina, Štokić 2, T. Vrdoljak 1, Brubnjak, Mudražija 5, Vrlić 2, Car 2, Rakovac 2, Radetić 2, Deželjin 5, V. Vrdoljak, Bladić, Paparić

KPK KORČULA: Silić, Padovan 4 (1), F. Radovanović 5 (1), A. Radovanović, T. Fabris, Batinović, Lozica, Antunović 2, Farac, Rakočević 1, Filipović, V. Fabris 1, Baždarić, Bokšić

Vaterpolisti Opatije bez problema su odradili susret sa korčulanskim KPK. Bila je to utakmica lišena bilo kakve rezultatske neizvjesnosti.

Nakon početnog vodstva gostiju od 1:0, domaći vaterpolisti izjednačili su golom Cara u drugoj minuti i nakon toga nezaustavljivo krenuli prema pobjedi povećavajući vodstvo iz minute u minutu do konačnih 23:13.

Salona - Delfin Rovinj 16:9 (4:3, 4:3, 4:1, 4:2)

Bazen: Poljud. Gledatelja: 50.

Suci: Rebić i Milinović (oba Split). Delegat: Bebić (Split)

SALONA: Podrug, Vuko 4, K.Butić 3, Z.Butić, Ljuba, Tanasković, Krolo 2, Plazonić 1, Marović, Hodžić 5 (2), Juginović 1

DELFIN ROVINJ: Komšić, Stanković, Burburan 3, Stupin, Radulović 1, Augusti 1, Saftić 2, Miletić 2, Čakar, Poropat

Isključenje s pravom zamjene: Z.Butić (Salona)

Rovinjski Delfin bez Samira Baraća poražen je na gostovanju kod splitske Salone. Nisu vaterpolisti Delfina imali mogućnosti za preokret.

Nakon što je Saftić pogodio izjednačenje u trećoj minuti 2:2, domaći vaterpolisti ubacili su u višu brzinu ne dozvoljavajući gostima da se približe i eventualno ugroze rezultat.

Siscia Sisak - Jadran Kostrena 7:13 (2:3, 1:4, 2:2, 2:4)

Bazen: Sisak. Gledatelja: 37.

Suci: Matijević i Begić (oba Zagreb). Delegat: Kučinić (Zagreb)

SISCIA: Vukmanović, Kunčić, Čegar-Zupić 1, Filar, Kvanciger 2, Komosar Pavičić 1, Jelavić, Anđelić, Mijatović 2, Sajko 1, Šimić, Zahirović, Posavec

JADRAN KOSTRENA: Krolo, Klapan 1, Šehić, Brala 4, Damjanović, Černjar 1, Višnić, Popović 1, Blažić 1, Sušanj, Gudić 2, Cuomo 3

Isključenje s pravom zamjene: Damjanović (Jadran Kostrena)

Vaterpolisti kostrenskog Jadrana slavili su u gostima kod Siscije 13:7. Nakon početnih ispitivanja snage i izjednačenje minutu i 40 prije kraja prve četvrtine 2:2, Kostrenjani su ostatak utakmice odradili su svom ritmu ne dozvoljavajući mogućnost iznenađenja. Domaći vaterpolisti još su se jednom opasno približili na samo gol zaostatka 3:4 u 11. minuti susreta, ali to je bilo sve.

Ostali rezultati: Osijek - Adriatic Šibenik 9:25, Zadar 1952 - Zagreb 10:8