1. B liga vaterpolista: Jadran pobijedio KPK, Bellevue osigurao naslov prvaka

Subota, 25. ožujka 2017. 23:25 Napisao/la  SC

Utakmica 9. kola: Jadran Kostrena - KPK 12:8 (3:1, 2:1, 5:2, 2:4). Kostrenjani kolo prije kraja prepustili titulu prvaka dubrovačkoj momčadi

Prva B liga vaterpolista - 9. kolo

JADRAN KOSTRENA - KPK 12:8 (3:1, 2:1, 5:2, 2:4)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 50

Suci: Franulović i Čipčić. Delegat: Risjak

JADRAN KOSTRENA: Krolo, Štokić 1, Vizentin 1, S. Augusti 3, Brala 1, Damjanović 1, Kaluđerović, Frajman 1, Blažić, Popović, Brkić Šarić 2, Ševeljević, Cuomo 2

KPK: Skonandić, A. Radovanović, F. Radovanović 4. Sardelić, Hržić 3, Cebalo, Lozic, Peručić, Denoble 1, Rakočević, Filippi, Fabris, Silić, V. Radovanović

Vaterpolisti Jadrana Kostrena pobijedili su uvjerljivo KPK 12:8.

Gosti su poveli nakon 27 sekudni igre,  Šarić je izjednačio.

Kostrenjani su tada  nametnuli svoju igru i više nisu dozvolili gostima da im se približe i eventualno ugroze pobjedu.

Dvije minute prije kraja druge četvrtine na semaforu je bilo velikih 5:2, a zatim su u trećoj četvrtini  Kostrenjani otišli na 7:2.

Najveću prednost domaći su imali u posljednjoj četvrtini kada je Šarić pogodio za 12:4 i plus osam.

Kolo prije kraja natjecanja Bellevue je osigurao titulu prvaka pobjedom protiv prvog pratitelja Siscije, koja je u Gruž stigla s tri boda manje i kojoj je trebala pobjeda da preuzme prvo mjesto od dubrovačkog sastava.

Siscia je u prvom ogledu protiv Bellevuea u Sisku bila bolja s 11:8. Bellevue je uzvratio pobjedom 9:5 i preuzeo naslov prvaka od Jadrana, koji je prošle sezone bio najbolji.