U-19 SP Hrvatske odbojkašice pobijedile Brazil, u petak za peto mjesto

Četvrtak, 10. kolovoza 2023. 23:31 Napisao/la  SC

Treća utakmica u pet setova za redom na SP U-19 naših juniorki i druga velika pobjeda.

Pala je Poljska u pet setova u osmini finala, Italija je bila bolja u trileru večer prije u četvrtfinalu, da bi samo 24 sata kasnije Hrvatska još jednom slavila u pet setova protiv velikog Brazila, koji je također dan ranije poražen od SAD u pet setova.

Ovom pobjedom Hrvatska u petak, 11. kolovoza, utakmicom protiv Tajlanda za 5. mjesto završava natjecanje, utakmica u osječkoj dvorani Gradski vrt počinje od 15 sati.

Jaki Tajland s 3:1 pobijedio je Bugarsku, koja je pak istim rezultatom dobila u skupini Brazil.

Izbornik Saša Ivanišević je istaknuo:

- Najprije velike čestitke mojim djevojkama, jer nakon trilera Italije, gdje smo se stvarno potrošili, dobiti smo veliki Brazil s 3:2, to je zaista velika pobjeda. Pokazalo se još jednom koliko je ovo dobra generacija, koja se nikada ne predaje. Zato sada veselo čekamo Tajland, želimo osvojiti peto mjesto.

Otvaranje susreta bilo je sjajno, kao da nema nagomilanog umora, kao da nes(p)retan poraz od Italije nije ostavio traga.

Povele su naše s 10:5, imale 17:12 i vrlo kontroliranom igrom došle do kraja prvog seta s 25:17 za 25 minuta igre.

Drugi je pak set pripao Brazilkama, predobra je to ekipa da bi samo tako pokleknula.

Povele su Brazilke 8:4 no sredinom seta utakmica je u egalu, posljednji put kod 15:15, a onda se s 3 poena u nizu suparnice odljepljuju. Na kraju su nakon 27 minuta dobile set s 25:18.

I treći je pripao Brazilu, u setu u kojem se nitko nije značajnije rezultatski odlijepio.

Egal kod 20:20, no nekako su spretnije bile suparnice pa set osvajaju sa 25:22 nakon 29 minuta. No, u četvrtom ponovno kreće hrvatska bura, bez imalo straha melju sve pred sobom naše juniorke, vode 13:6 pa 23:17 i konačno 25:19 za 26 minuta.

Peti je set ovoga puta bio sretan za nas, nisu dozvolile više nikakvih trauma sebi i drugima. Otvorile su ga Hrvatice s 2:0, na promjenu strana otišle s 8:6, potom i na 13:10 za konačnih 15:11 nakon 18 minuta igre.

Na kraju je omjer poena po setovima pokazao 103:97 za Hrvatsku, koja je ponovno bila dominantna u bloku (13-9). Servisi 4-3 na našu stranu, poeni u napadu također, 65-64, dok su obje ekipe napravile po 21 pogrešku.

Ana Burilović s 26 poena bila je najučinkovitija u našim redovima, Tonka Bošnjak dodala je 21 i posebno bila u ubojita krajem petog seta, Mara Štiglić 17, Aurora Papac 9, Kate Lijić 5, Bianca Lulić 4 i Katarina Drobac 1 poen.