1. B liga: Odbojkašice Grobničana pobijedile Funtanu i preuzele vrh, poraz Svetog Mateja

Nedjelja, 09. studenog 2014. 13:41 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola: Funtana Vrsar ­ Grobničan 1:3 (18:25, 25:18, 22:25, 18:25), Veli Vrh ­ Sv. Matej 3:1 (25:19, 16:25, 25:21, 25:12)

PRVA B LIGA ODBOJKAŠICA

FUNTANA VRSAR - GROBNIČAN 1:3

Utakmica 4. kola: Funtana Vrsar ­ Grobničan 1:3 (18:25, 25:18, 22:25, 18:25). Dvorana OŠ Vrsar. Gledatelja: 70. Suci: Ruba  i Demanuele (oboje Pula).

FUNTANA VRSAR: Popović, Udovičić, Janko, Josić, Gašparini, Radolović, Marković, Musić, Brečević, Bulešić, Bertagia, Lukšić.

GROBNIČAN: Miculinić, Broznić, Drakula, Frančišković, Fafanđel, Legčević, Tomas, Šojat, Perić, Kovačević, Sović, Jović.

Odbojkašice Grobničana nastavljaju svoj pobjednički pohod protiv istarskih ekipa. Nakon Marčane, Velog Vrha i Bala, niti Funtana Vrsar nije uspjela pronaći način da stane na put lideru, koji je slavio u Vrsaru s 3:1. Poslije izgubljenog prvog seta uspjela je Funtana Vrsar stići do poravnanja, no izjednačena treća dionica otišla je na gostujuću stranu i dala dodatni vjetar u leđa odbojkašicama Grobničana da puno lakše stignu do četvrtog seta i četvrte ovosezonske pobjede.

- Vrsar je odlična ekipa i mnogi će na gostovanju protiv njih izgubiti boove. Iznenadio sam se odličnom igrom mojih igračica, bili smo odlični na prijemu i napadu. Pad koncentracije odnio nam je drugi set, ali kraju smo slavili. Funtana Vrsar je najjača ekipa s kojom smo dosad igrali, rekao je Marko Crnković, trener Grobničana.

VELI VRH - SVETI MATEJ 3:1

Utakmica 4. kola: Veli Vrh ­ Sv. Matej 3:1 (25:19, 16:25, 25:21, 25:12). Dvorana OŠ Veli Vrh. Gledatelja: 100. Suci: Markulin i Relić (oba Rovinj).

VELI VRH: Ivanović, Peroković, Dudić­Radišić, Dorić, Jahn, Ajduković, Al.Lukež, Krešić, An. Lukež, Žgrablić, Honović, Žiković.

SV. MATEJ: M. Vukorepa, Režić, K. Vukorepa, Fatić, Salkanović, E. Sušanj, S. Sušanj, Marinov, Vučetić, Bačić.

Odbojkašice Velog Vrha nastavljaju svoj uspon k vrhu ljestvice. Nakon što su na otvaranju sezone dvaput bile poražene u "ruletu" petog seta, Velovršanke su se okrenule pobjedama. Drugu prvenstvenu, prvu na domaćem parketu, izborile su protiv Svetog Mateja koji je osvajanjem drugog seta pokušao zaprijetiti, no Puljanke su imale spreman odgovor i uknjižile nova tri boda. (I. C.)