Druga liga odbojkašica: Kastav bolji od Rječine, porazi Svetog Mateja i Crikvenice

Srijeda, 27. ožujka 2013. 10:39 Napisao/la  SC

Utakmica 20. kola: Funtana Vrsar - Veli vrh 3:2, Bale - MH Umag 3:2, Novigrad - Sveti Matej 3:1, Crikvenica - Poreč II 0:3, Kastav - Rječina 3:0

DRUGA LIGA ODBOJKAŠICA - ZAPAD

FUNATANA VRSAR - VELI VRH 3:2

Utakmica 20. kola: Funtana Vrsar - Veli Vrh 3:2 (21:25, 21:25, 25:16, 25:8, 15:12). Dvorana OŠ Vrsar. Gledatelja: 80. Suci: Zgrablić (Sveti Lovreč) i Maroš (Rovinj).

FUNTANA VRSAR: Popović, M. Juran, Brajković, Udovičić, I. Levicki, B. Levicki, Bilandžić, Josić, Perušinović, Milovanović, Boroš, T. Juran.

VELI VRH: Pušar, Peroković, Bat, Tonković, Buršić, Lukež, Dorić, Žgrablić, Ćuić, Živolić.

Funtana Vrsar je u derbiju svladala je na svom parketu Veli Vrh, uzvratila mu za jesenski poraz i tako indirektno "pogurala" drugu ekipu Poreča k naslovu prvaka. Mogle su Velovršanke ostati u borbi za sam vrh nakon što su prva dva seta riješile u svoju korist, no potom su pale u igri, ili su se domaće odbojkašice probudile i uvjerljivom igrom u nastavku susreta stigle do dva boda. (I. C.)

BALE - MH UMAG 3:2

Utakmica 20. kola: Bale - MH Umag 3:2 (21:25, 23:25, 25:20, 25:19, 15:13). Dvorana OŠ. Gledatelja 50. Sutkinje: Demanuele (Pula) i Miškulin (Sv. Lovreč).

BALE: Memedović, Jurić, Žilović, Sponza, Paretić, Gačina, Anđelović, Piutti, Subotić, Quarantaotto.

MH UMAG: Selimović, Pević, Ipša, Mišić, R. Renko, S. Renko, Čupić, Liska. (Iv. R.)

NOVIGRAD - SVETI MATEJ 3:1

Utakmica 20. kola: Novigrad - Sv. Matej 06 3:1 (16:25, 28:26, 25:14, 25:21). Sportska dvorana. Gledatelja 150. Suci: Markulin (Rovinj) i Ostojić (Novigrad).

NOVIGRAD: Kramersteter, Spećina, Salamon, Červar, J. Jelić, I. Jelić, Kapel, Lukić.

SVETI MATEJ: Sušanj, Zubčić, Džido, H. Kusturin, I. Kusturin, Režić, M. Vukorepa, Fatić, I. Vukorepa.

Iz beznađa u uspjeh koji dosta dugo nisu ostvarile domaće su odbojkašice stigle u prorijeđenom sastavu. Nakon slabijeg početka smogle su snage i načinile preokret u drugom setu, a potom i treći riješile uvjerljivo u svoju korist. U silnoj želji da u konačnici ovog dvoboja napokon zabilježe pobjedu poslije dužeg vremena bilo je i brzopletih rješenja. Ipak su dočekale pobjedničko veselje i povratak samopouzdanja. (M. G.)

CRIKVENICA - POREČ II 0:3

Utakmica 20. kola: Crikvenica - Poreč II 0:3 (18:25, 14:25, 12:25). Gradska dvorana. Gledatelja 20. Suci: Branković i Škundrić (oba Rijeka).

CRIKVENICA: Malatestinić, Kolmanić, Vukelić, Vlah, Vukušić Maljković, Šiban, V. Bačić, M. Bačić.

POREČ II: Ćosić, Gasparini, Sain, Sliško, Burilo, Rupčić, Duspara, I. Sučić.

Utakmice, točnije pobjede Poreča II u pravilu ne traju duže od sat vremena. Liderke su do nove sigurne, uvjerljive i lake pobjede u Crikvenici došle za šest minuta igre više. (K. K.)