TREĆA HNL  - ZAPD

Orijent uvjerljivo pobijedio Jedinstvo

Subota, 20. travnja 2013. 18:49 Napisao  Luka Variola

Utakmica 24. kola: Orijent - Jedinstvo Omladinac 6:0 (Mikulić 10, Juničić 39, Žarić 53, Bajramović 62, Čubelić 73, Nemetz 82)

TREĆA HNL ZAPAD - 24. kolo

ORIJENT - JEDINSTVO OMLADINAC 6:0

Igralište Krimeja. Gledatelja: 150

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Mikulić (10), 2:0 Juničić (39), 3:0 Žarić (53), 4:0 Bajramović (62), 5:0 Čubelić (73), 6:0 Nemetz (82)

Žuti kartoni: Kurtić, Pavinčić, Vale (Jedinstvo Omladinac)

ORIJENT: Stipanov -, Rabar 6,5, Nemetz 7, Čubelić 7,5, Inić 6,5, Polegubić 6,5, Žarić 7, Krešić 6,5, Mikulić 7 (72 Mikulić -), Pašuld 6,5 (46 Babić -), Juničić 7 (62 Bajramović 6,5)

JEDINSTVO OMLADINAC: Šumberac 5, Mohorović 5 (46 Trajkovski 5), Dobrić 5, Pavinčić 5, Kurtić 5, Černjul 5, Imširević 5 (58 Honović -), Kurtić 5, Vale 5, Miletić 5 (58 Franković -), Rudela 5

Nogometaši Orijenta ostvarili su najuvjerljiviju pobjedu sezone, svladavši na Krimeji Jedinstvo Omladinac rezultatom 6:0. Gosti su primili čak pola tuceta golova, a mogli su i gore stradati budući da je domaćin u još tri navrata zatresao okvir vratiju. Krimejčani, koje je umjesto suspendiranog Dželalije s klupe vodio Đurić, su odmah zagospodarili terenom.

Domaćin je poveo već u 10. minuti. Pavinčić je loptu pokušao vratiti svojem vrataru Šumbercu, a njegov pokušaj je presjekao Mikulić i pogodio kroz noge gostujućeg čuvara mreže. Dvije minute kasnije Čubelić je odlično okrenuo svojeg čuvara i onda s dvadesetak metara opalio u dobro postavljenog Šumberca.

Sredinom prvoga dijela gosti su oprvi puta ozbiljnije zaprijetili. Dobrić je projurio po desnoj lijevoj strani, ali je njegov oštar ubačaj u posljednji trenutak otklonio kapetan Inić. U 27. minuti domaćin je mogao povećati vodstvo. Mladi Pašuld je odličnom loptom iubacio Žarića, koji je u dobroj prilici s desetak metara iskosa pogodio lijevu stativu. Crveni su pred kraj prvoga dijela povećali vodstvo. Šest minuta prije odlaska na odmor Čubelić je odličnom dugom loptom pronašao mladog Juničića, koji je bez puno razmišljanja šutirao iz okreta i tako iznenadio

U trećoj minuti nastavka domaćin je opet zatresao okvir vratiju. Juničić je izveo korner s desne strane, a Nemetzov pokušaj glavom je ostao na stativi. U 53. minuti Žarić je bio puno precizniji. Mikulić je povukao kontru s centra i pravom trenutku uposlio Žarića, koji je bez puno razmišljanja opalio s 13, 14 metara i neobranjivo pogodio pod prečku. Na 4:0 povisio je Bajramović, samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru. Babić je odlično ubacio s desne strane, a nekadašnji junior Rijeke je bio na pravom mjestu i glavom pogodio praznu mrežu.

Pet minuta kasnije domaćin je mogao i do petog gola, ali je Mikulićev pokušaj s pet, šest metara odsjeo na vratnici već svladanog Šumberca. Ono što nije uspjelo Mikulić pošlo je za noge Čubeliću koji je u 73. minuti prihvatio Krešićev ubačaj s desne strane i pravom bombom s desetak metara uz pomoć vratnice svladao Šumberca. Katastrofu gostiju zaključio je Nemetz, skrenuvši loptu iz blizine u 83. minuti. Gosti su mogli dobiti i sedmi gol, ali je Bajramović u posljednjim trenucima susreta slabo reagirao s pet, šest metara.

Fotogalerija: Sandro Donda