TREĆA HNL - ZAPAD

Novigrad svladao Dugo Selo za petu pobjedu

Subota, 18. listopada 2014. 18:35 Napisao/la  SC

Utakmica 9. kola: Novigrad - Dugo Selo 4:2 (D. Valenta 12', Grbac 45', M. Čakarun 49', 85'/Ivančević 62', Martić 90')

Treća  HNL - zapad, 9. kolo

NOVIGRAD - DUGO SELO 4:2

Igralište Laco. Gledatelja: 250.

Sudac: Emir Trklja (Petrinja).

Strijelci: 1:0 D. Valenta (12'), 2:0 Grbac (45'), 3:0 M. Čakarun (49'), 3:1 Ivančević (62'), 4:1 M. Čakarun (85'), 4:2 Martić (90').

Žuti kartoni: D. Valenta, E. Valenta (Novigrad), Bejdić, Barišić, Mamuza (Dugo Selo).

NOVIGRAD: Košćuk, L. Čakarun (od 24' Mijoković), D. Valenta, Mileusnić, Tomašević, E. Valenta, Glavaš (od 86' Batelić), Vrdoljak, Ugrina (od 31' M. Čakarun), Tatar, Grbac.

DUGO SELO:  Nevistić, Bejdić, Benković, Lukić, Skorin, Micić (od 62' Martić), Barišić, Ivančević (od 85' Pavlić), Mlinarić, Mamuza, Puretić (od 46' Vidović).

Suvereno slavlje nogometaša Novigrada. Borbenim pristupom i kvalitetnim napadačkim rješenjima uspjeli su u 45 minuta demoralizirati vrlo dobru momčad Dugog Sela.

Rezultati 9. kola: Novigrad - Dugo Selo 4:2, Zagorec - Zelina 3:0, Vrbovec - Dinamo II 0:0, HAŠK - Trnje 3:1, Špansko - Vrapče 1:1, Dubrava - Stupnik 2:1. Nedjelja (16): Samobor - Rijeka II, Maksimir - Istra II.

Prvi pogodak postigli su u 12. minuti. Grbac je izveo korner, lopta u „buketu“ igrača dvaput pronalazila put do gola, ali prvi put je obranio Nevistić, a drugi put obrana blokirala, ali spasa za goste nije bilo kad je lopta stigla do Diega Valente koji je iz blizine matirao gostujućeg vratara.

Ključni trenutak dogodio se u 45. minuti. Gosti su imali „slobodnjak“, ali su Novigrađani presjekli pokušaj, a onda munjevitom kontrom koju je povukao Vrdoljak pa onda dao za Matiju Čakaruna koji je uposlio Grpca, stigli do 2:0. Naime, potonji je izašao u matnu situaciju i više jakim nego preciznim udarcem razveselio Uultrase.

U četvrtoj minuti nastavka nova kontra domaćih, Vrdoljak je ukrao loptu Miciću, dao za Tataru koji nalazi Matiju Čakaruna koji u stilu prekaljenog majstora trese suprotnu malu mrežicu. No, tada Trklja uključuje „ventilator“ u leđa gostiju koji na krilima sitnih prekida sve opasnije prijete.

Iz dvojbenog slobodnog udarca u 62. minuti Ivančević lijepo pogađa za 3:1. Konfuzna situacija dogodila se dvije minute kasnije. Grbac je pobjegao pratnji, a stasiti Mamuza ga „sasjekao“ s leđa. Trklja je dotrčao sa žutim kartonom, a Mamuza je jednog već imao, ali ga onda, na galamu gostiju, dao Barišiću koji i nije bio tako blizu događaju.

Gosti su imali jalovu inicijativu do 85. minuti kada Čakarun novim pogotkom, na novu asistenciju Vrdoljaka potvrđuje pobjedu domaćih. Tek je u nadoknadi Martić ublažio gostujući poraz.