Pripremna utakmica: Krk nadigrao Vinodol po teškom terenu na Bahalinu

Četvrtak, 13. kolovoza 2015. 08:57 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Pripremna utakmica

VINODOL - KRK 1:3

Igralište Bahalin. Gledatelja: 40.

Sudac: Frlan (Podhum).

Strijelci: 1:0 T. Petrinović (26), 1:1 Fumić (32), 1:2 Jurasić (48), 1:3 Buršić (76).

VINODOL: Torbarina, A. Petrinović, Tomić, Lenac, Filipović, Mataija, Radetić, T. Petrinović, Buljat, Tonković, Preni. Još su igrali: Šmit, Lagumdžija, Košuljandić, Pavlović, Godinić

KRK: Berković, Kurolt, Totić, Con, Nenadić, Štemberger, Čuturilo, Lugušić, Fumić, Ćufta, Pejanović. Još su igrali: Radić, Jurasić, Simanović, Zec, Bajramović, Buršić, Džambo

I u petoj pripremnoj utakmici nogometaši Krka su ostali neporaženi. Na Bahalinu su odigrali mirno, s punom kontrolom lopte što na trenutke bilo vrlo teško. Težak, tvrd i grbav travnjak onemogućio je brži protok lopte pa je izostala kombinatorika i tečnija proigravanja.

Vinodol je odigrao tek prvu pripremnu utakmicu, ali je domaća mladost pružala otpor cijelo prvo poluvrijeme. Činjenica da je i u tom razdoblju najbolji igrač na terenu i najzaposleniji igrač bio domaći vratar Torbarina, koji je otklonio nekoliko vrlo delikatnih prilika Krka.

Momčad trenera Vitomira Butorca, koji je na utakmicu došao ravno iz lovranske bolnice sa operativnog zahvata na koljenu, čak je prva i povela. Nakon kornera pred Berkovićem se stvorila velika gužva, a najspretniji je bio Toni Petrinović, koji je ugurao loptu u mrežu sa 3-4 metra.

Nastavak protiče u znaku vrlo dobro posloženih gostiju, koji su osujetili domaće kontre (Šmit), iz kojih su u prvom poluvremenu u nekoliko navrata igrači Vinodola zaprijetili.

Već u petak Krk (14.) dočekuje Lokomotivu, a utakmica će imati humanitarni karakter, kao i ona prije nekoliko dana na Krimeji, kada su se ogledali Orijent i Lošinj, također za pomoć u troškovima liječenja Marine Vukušić.

Domaći nogometaši u petak imaju zanimljivog protivnika, momčad Crikvenice.