PRIJATELJSKA UTAKMCA

Remi Vinodola i Halubjana, ovca zalutala na travnjak

Subota, 09. veljače 2013. 17:46 Napisao/la  S. Lončarić

Vinodol - Halbujan 1:1 (Mijolović 14'/Štimac 70').  Ulazak ovce na teren u poluvremenu zaista je bizarna pojava

PRIJATELJSKA UTAKMICA

VINODOL - HALUBJAN 1:1

Igralište Bahalin. Gledatelja: 55. Sudac: Barbić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Mijolović (14.), 1:1 Štimac (70.)

VINODOL: Hreljac, Lenac, Žunić, Firkey, Medaković, Vidmar, Mataija, Tomić, Peričić, Tucaković, Mijolović. Još su igrali: Pavelić, Jelenović, Stričević, Perković, Petrinović, Lapov.

HALUBJAN: Raspor, Baljak, Perić, Pinjuh, Omerović, Miletić, Štimac, Kučinić, Tuzlak, Šanjug, Bilobrk. Još su igrali: Bedenik, Mrvčić, Miočić, Halilović, Žiković, Baljak.

Domaćinu u potpunosti  je pripalo prvo poluvrijeme, a rastrčanom Halubjanu nastavak. U 13. minuti brzi Mijolović kreće sam prema golu Rasporu, ali u izglednoj prilici nije dovoljno smiren i precizan. Već u idućem napadu slijedi popravak istog igrača, nakon greške obrane Halubjana za 1:0. U seriji napada Vinodola u 26. Tomić puca sjajno s 20 metara, Raspor brani, a na kratko odbijenu loptu primio je Mijolović, koji je imao i boljih rješenja, nego što je bio njegov pokušaj realizacije iz mrtvog kuta. U idućoj minuti i Vidmar testira svoj jaki udarac, koji za malo prolazi pokraj gola.

Nastavak otvara Šanjug vrlo dobrim udarcem glavom, ali iskusni Hreljac je na mjestu. U drugom dijelu izgledna prilika Vinodola u 60. minuti iz brze akcije Mataije i Peričića, tek desetak minuta kasnije, kada je Perković mogao bolje reagirati.

Brza i jednostavna igra Halubjana donosi rezultat u 70. Iz prve dodanu loptu iz dubine obrane Halubjana prihvaća Štimac i u dva koraka prolazi svojeg čuvara, pa i vratara Hreljca, te vrlo ležerno ulazi sa loptom u prazan gol 1:1. U samoj završnici utakmice izrazite gol-prilike imali su mladi Halilović i Baljak, koji su u igru ušli sa klupe.

Ulazak kućnih ljubimaca na teren nije česti događaj, ali ulazak ovce na teren u poluvremenu utakmice u Novom Vinodolskom, zaista je bizarna pojava. Neplanirani trenutak zabave za malu skupina promrzlih navijača oba kluba.