TREĆA HNL

Pomorac 1921 pobjedom na Hreljinu osigurao ostanak

Subota, 21. svibnja 2022. 21:07 Napisao/la  Igor Vranić

Naprijed još uvijek ima šansu ostati u ligi, jer ima bolji međusobni omjer s Vinodolom

Fahrudin Muminović (Pomorac 1921) i Filip Pleše (Naprijed)

Treća HNL - Zapad, 25. kolo

NAPRIJED - POMORAC 1921 1:4

Igralište Lonja. Gledatelja 150

Sudac: Daniel Starčević (Pula) 7

Strijelci: 1:0 Blašković (6), 1:1 Babić (33), 1:2 Ende (44), 1:3 Kuši (52-ag), 1:4 Lončar (65-11m)

Žuti kartoni: Pleše, Mioč (Naprijed), Babić, Dorčić (Pomorac 1921)

NAPRIJED: Grlj 5,5, Polić 5,5, Simanović 5 (46 Mance 5,5), Pleše 5,5, Leskur 5,5, Bl. Agaj 5,5 (65 Jakovljević -), Blašković 6, Barišić 5,5, Kauzlarić 5 (46 Mioč 5,5), Tomljanović 5,5, Kuši 5

POMORAC 1921: Šestan 6,5, Vinković 6 (61 Stranić 6), Babić 6,5, Ende 7, Šprem-Veljavečki 6 (33 Čanković 6,5), Sobotinčić 6,5, Dorčić 7, Mendrila 6 (61 Žeželj 6), Rumora 6, Muminović 6 (68 Devčić -), Lončar 6,5 (75 Adebinjo -)

Pomorac 1921 je uvjerljivo pobijedio u derbiju začelja na Lonji i kolo prije kraja osigurao ostanak.

Naprijed još uvijek ima šansu ostati u ligi, jer ima bolji međusobni omjer s Vinodolom, koji uoči zadnjega kola ima tri boda prednosti.

To je najkraći rezime utakmice odigrane na Hreljinu u iznimno korektnoj atmosferi s obzirom na važnost utakmice.

Jedini incident se dogodio nakon utakmice, kada su gosti razbili staklo iznad ulaznih vratiju.

Pomorac 1921 je apsolutno zasluženo pobijedio, Kostrenjani su tijekom cijele utakmice djelovali kompaktnije, moćnije, brže i jače u duelima, definitivno su bili mentalno čvršći što je lopta znala nagraditi.

Sva četiri pogotka gosti su postignuli iz prekida!

Počelo je idealno za domaćina!

Nakon što Rumora (4) nije iskoristio veliku priliku, kada je istrčao ispred Grlja, koji je u padu obranio zicer, uslijedila je kazna za promašaj.

Tomljanović je stvorio višak na lijevoj strani kaznenog prostora, pripremio Blaškoviću poziciju za otvoreni udarac po kojemu je lopta precizno završila let u mrežu - 1:0.

Rano primljeni pogodak nije poremetio gostujuću momčad, koja je nekoliko puta ove sezone iskazala mentalnu stabilnost.

Kako je vrijeme prolazilo, Pomorac 1921 je dizao ritam, lopta je sve češće boravila u zadnjoj trećini domaćina, u 13. minuti Agaj je spriječio završni udarac po Lončarevu obačaju slijeva.

Nije Pomorac 1921 tijekom utakmice stvarao izgledne prilike, znalački je iskoristio sve slabosti domaćina.

U 33. minuti Sobotinčić je ubacio iz prekida slijeva, Babić je skočio najviše i precizno glavom loptu poslao u mrežu - 1:1.

Neposredno pred odmor drugi gostujući stoper donio je poravnanje, dugogodišnji igrač Naprijeda u dresu Pomorca 1921 postigao je pogodak koji ide na dušu vrataru Grlju.

Ubacio je Ende zdesna iz prekida, oštro upućena lopta na drugu vratnicu završila je let u mreži kraj vratara Naprijeda - 1:2.

U drugom dijelu utakmice trener Branko Panić promijenio je bočne napadače, ali nije promijenio odnose snaga.

Pomorac 1921 je nastavio pritiskati,  Muminović (47), Lončar (49) i Dorčić (51) ozbiljno su zaprijetili prije nego što je utakmica odlučena.

U 52. minuti Ende je ubacio iz kuta, u ravni prve vratnice Kuši je u duelu s Čankovićem zatresao vlastitu mrežu - 1:3.

U 65. minuti Lončar je okomito ušao u kazneni prostor, Leskur je zakasnio, sudac je pokazao na bijelu točku odakle je Lončar preciznim udarcem potvrdio pobjedu - 1:4.

Nisu se domaćini predali, u zadnjih dvadesetak minuta preuzeli su inicijativu, Pomorac 1921 je organiziranom igrom u središnjem bloku sačuvao pobjedu i trećeligaški status.

Iz kontre u 72. minuti Rumora je loptu poslao u prečku, Mance (74) je bio najbliži pogotku za domaćina, koji je stvorio nekoliko gužvi u kaznenom prostoru, gdje su sve tzv. druge lopte osvojili gosti.