TREĆA HNL - ZAPAD

Orijent na Krimeji poražen od Jadrana

Subota, 13. listopada 2012. 17:51 Napisao  Luka Variola

Utakmica 8. kola: Orijent - Jadran 0:1. Belušić je u 68. minuti kaznio domaće promašaje

TREĆA HNL ZAPAD

ORIJENT - JADRAN 0:1

Igralište Krimeja. Gledatelja: 200

Sudac: Đani Mihočka (Opatija) 6

Strijelac: 0:1 Belušić (68)

Žuti kartoni: Nemetz (Orijent), Božić, Pinčan, Imamović, Mrguda, Belušić (Jadran)

ORIJENT: Stipanov 5,5, Rabar 6, Nemetz 5,5, Čubelić 6 (84 Devović -), Kovačević 6, Polegubić 5,5, Žarić 5,5, Krešić 5,5, Mikulić 5,5, Škarica 6,5 (71 Kuši -), Štanfel 5,5 (60 Barišić -)

JADRAN: Petrušić 7, Mrguda 6,5, Božić 6, Benčić 6, Tomić - (43 Imamović 6), Čabraja 6,5, Kepčija 5,5 (62 Kastrati -), Belušić 7 (85 Vehapi -), Đurić 6, Drkić 6, Pinčan 6,5

Nogometaši Orijenta doživjeli su na Krimeji treći ovosezonski poraz. Od Krimejčana je bolja bila momčad porečkog Jadrana, koja je golom Belušića u 68. stigla do druge pobjede ove sezone. Krimejčani su u prvome dijelu bili puno bolja momčad, ali nisu materijalizirali svoje prilike za što su kažnjeni u nastavku susreta.

Orijent je puno bolje otvorio susret i već u drugoj minuti mogao do vodstva. Škarica je izveo slobodnjak s desne strane, pronašao odlično glavu Krešića čiji je udarac završio u bloku Porečana. U uvodnom dijelu najaktivniji je bio Škarica, koji je u 10. minuti zaprijetio iz slobodnjaka s desne strane. Desetak minuta kasnije domaćin je opet opasan. Škarica je spustio za Kovačevića, koji je prebacio Petrušića, ali i porečka vrata. Gosti su u prvom dijelu samo jednom zaprijetili, nakon kornera preko kapetana Đurića, ali ne previše opasno. Crveni su najveću priliku imali devet minuta prije odlaska na odmora. Nakon velike gužve lopta se odbila do Mikulića, koji je s pet, šest metara šutirao u gostujućeg vratara.

Novi dresovi Orijenta
Orijentaši su u dvoboju s Porečanima istrčali u novim dresovima. Novi ruho Krimejčana poznate je njemačke marke Adidas, a crvene dresove na leđima iznad brojeva krasi grb Sušaka

Domaćin je i u nastavku prvi zaprijetio. U 47. minuti Škarica je iz slobodnog udarca produžio do Krešića čiju bombu je krajnjim naporom zaustavio Petrušić. Nakon toga gosti su se počeli dizati i sve više prijetiti Stipanovim vratima. Nekoliko porečkih poluprilika nije bilo dovoljno upozorenje za domaću obranu, koja je u 68. minuti kapitulirala. Gosti su izveli brzu kontru, lopta je došla do Čabraje na rubu šesnaesterca, a ovaj  je loptu proslijedio do usamljenog Belušića, koji je pogodio lijevi dnji kut nemoćnog Stipanova i potom završio na ogradi u zagrljaju s gostujućim navijačima - 0:1.

Navijački duel na tribinama
Glasni domaći navijači Red Fuckersi ovoga su puta imali protivnike na tribinama. Porečane je bodrilo 20-tak pripadnika navijačke skupine Šajete Boysi, pa je utakmica imala pravu, navijačku kulisu s podrškom za oba sastava.

To nije previše trgnulo uspavanog domaćina, koji je do kraja susrreta opasnije zaprijetio jedino preko Devovića tri minute prije kraja.

Fotogalerija: Damir Zamaklar