TREĆA NOGOMETNA LIGA

Orijent pobijedio Rudar, Crikvenica slavila u Novalji

Utorak, 05. ožujka 2013. 17:24 Napisao/la  SC

Utakmice 16. kola: Orijent - Rudar 2:1, Buje - Krk 0:0,   Vindool - Rovinj 1:0,  Halubjan - Novigrad 1:2

Treća liga Zapad - 16. kolo

ORIJENT - RUDAR 2:1

Igralište Krimeja. Gledatelja: 150

Sudac: Goran Krneta (Umag) 6,5

Strijelci: 1:0 Prga (54), 2:0 Inić (89), 2:1 Munjas (90)

ORIJENT: Torbarina 6,5, Guerieri 6,5, Nemetz 6,5, Kovačević 6,5, Inić 7, Prga 7, Štanfel 5,5 (46 Žarić 6,5), Krešić 5,5, Devović 5,5 (62 Čubelić 6,5), Škarica 6,5, Mikulić 5,5 (79 Barišić -)

RUDAR: Vozila 5, Šarin 5,5 (73 Črljenko -), Alić 5,5, Munjas 6, Livović 5,5, Juričić 5,5, Stepčić 6, Hodžić 6, Mehić 5,5, Škopac 5,5, Černjul 5,5 (39 Šepić 6)

Nogometaši Orijenta pobijedili su na Krimeji Rudar u odgođenom susretu 16. kola. Strijelci za slavlje crvenih bili su Prga (54) i Inić (89), dok je poraz Labinjana u sudačkoj nadoknadi smanjio Munjas.

Prvi poluvrijeme za zaborav. Domaćin praktički nije spojio tri točna dodavanja, dok su gosti prijetili iz daljine preko Hodžića, ali neuspješno. Orijent je jedini udarac u okvir vratiju upustio sredinom prvoga dijela kada je Mikulić s 25 metara šutirao ravno u Vozilu.

Orijent je puno bolje otvorio nastavak susreta. Nagrada za to stigla je u 54. minuti. Škarica je izveo korner s lijeve strane, a u skoku je najviši bio Prga i sa šest, sedam metara svladao nemoćnog Vozilu.

Tri minute kasnije gosti su mogli izjednačiti. Stepčić je fino na lijevoj strani pronašap Juričića, koji je s 17, 18 metara loše šutirao ravno u domaćeg vratara Torbarinu. U 64. minuti Orijent je zamao poveo, opet nakon kornera. Izvođač je opet bio Škarica, koji je ovoga puta pronašao Inića. Dobar kapetanov pokušaj krajnjim je naporom u out skrenuo Vozila.

U 72. minuti Stepčić je iz kornera s desne strane pogodio vanjski dio vratnice. U 78. minuti crveni su ponovo bili blizu povećanja vodstva, ali je Mikulićev pokušaj s pet metara blokirala gostujuća obrana. Sve dvojbe otklonio je kapetan Inić koji je u 89. minuti nakon kornera Škarice iskoristio lošu reakciju Vozile i s desetak metara loptu kroz šumu nogu sproveo do mreže Labinjana. U posljednjim trenucima dvoboja Munjas je smanjio poraz gostiju nakon kornera s desne strane. (L. Variola)

VINODOL - ROVINJ 1:0

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200

Sudac: Zoran Janković (Rijeka) 7

Strijelac: 1:0 Tucaković (51)

Žuti kartoni: Matić, A. Barlecaj (Rovinj)

VINODOL: Erak-, Vidmar 6, Žunić 7, Medaković 6.5, Milas 6, Lenac 6, Jelenović 6,5 (76 Puškarić 6), Tomić 6.5, Tucaković 7 (85 Petrinović -), Mijolović 6 (54 Pavelić 6), Peričić 6,5.

ROVINJ: Orbanić-, Budicin 6, Načinović 6.5, Romić 6 (57 Debeljuh), T. Barlecaj 6,5, Matić 5,5 (57 Hadžić), A. Barlecaj 6, Tanković 6, Škiljan 6 (71 Berišić -), Pavić 6, Baša 6,5.

U prvom poluvremenu igrači su opterećeni trenerskim zadacima zaboravili na igru u napadu. Ne zanimljivo i bez prilika...

U nastavku Vinodol je krenuo odlučno i već u 51. minuti nastala je erupcija radosti na Bahalinu. Žunić je prošao po lijevom krilu, idealno centrirao na vrh kaznenog prostora gdje se je našao Tucaković i postalo loptu u mrežu.

Pogodak je pokrenuo obje momčadi, ali bez izglednijih prilika. Tek u 69. minuti Pavelić se našao pred Orbanićem, ali bez završnice.

U 74. Debeljuh puca glavom, ali je Erak na mjestu. Gosti su najbliže izjednačenju bili u 83. minuti, kada je nakon kornera Načinović pucao glavom zamalo pokraj gola (S. Lončarić)

JADRAN - OPATIJA 1:1

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 150

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0 Tomić (4-11m), 1:1 Udović (19)

Žuti kartoni: Benčić, Tomić (Jadran), Corallini, A. Matovina (Opatija)

JADRAN: Petrušić, Čabraja, Abuselyana, Kastrati (58 Drkić), Benčić, Užila (46 Dujanić), Tomić, Ereiz, Abuselyana (70 Leshdedaj), Belušić, Đurić

OPATIJA: Milenković, Tkalčević, Corallini, A. Matovina, Mance, Radomir (46 Šuker), Žgomba (46 Tokić), Udović, Lazić, Kremenović (74 Šimić), Erceg

U lošoj utakmici, posebno u nastavku, podjela bodova je najpravedniji ishod. Sve najvažnije praktički se desilo u prvom dijelu, bolje rečeno u njegovoj prvoj polovici.

Počelo je obećavajuće za domaće. U 4. minuti Lazić igra rukom u šesnaestercu, sudac Frlan bez dvojbi pokazuje na bijelu točku, odakle Tomić smireno dovodi Porečane u vodstvo.

No, radost Mostahinićevih igrača trajala je 15 minuta, jer je tada Mance ubacio iz kornera, lopta se po šesnaestercu odbijala kao na „fliperu“, a na kraju stigla do glave Udovića koji poravnava iz neposredne blizine.

Do odlaska na odmor nije bilo pravih prigoda, osim dva navedena pogotka, a u nastavku još lošija igra u kojoj je jedina ozbiljnija prijetnja prema vratarima bio pokušaj Belušića u 75. minuti, no i njegov udarac s poludistance je okončao van okvira gostujućeg gola.

JEDINSTVO OMLADINAC - NEHAJ 2:1

Igralište Nedešćina. Gledatelja: 80

Sudac: David Manojlović (Vrsar)

Strijelci: 0:1 Rubčić (11), 1:1 Černjul (71), 2:1 Dobrić (81-11m)

Žuti kartoni: Kurtić (Jedinstvo Omladinac), Vrban, Hasanbegović, Vukelić, Žunić (Nehaj)

JEDINSTVO OMLADINAC: Funčić, Dobrić, Pavinčić, Klapčić (84 A. Fornažar), Kurtić, Černjul, Imširević, Honović, Miletić (74 Čudić), S. Fornažar (46 Vale), Mohorović

NEHAJ: Baričević, Vrban (82 Žunić), Hasanbegović, Vukelić, Vrban, Tomljanović, Lopac, Dabac, Topolovec, Rubčić, Pećanić (56 Vila)

Domaćini su do pobjede stigli teškom mukom. Nedešćani nisu dugo izdržali netaknute mreže. Od 11. minute gosti vode nakon brze kontre koju je povukao Rubčić, loptu predao do Topolovca koji je, iskosa s desne strane, provlači pokraj Funčića.

Do kraja poluvremena momčadi nisu stvorile niti jednu ozbiljniju prigodu, pa su gosti s prednošću otišli na predah. U prvih deset minuta nastavka domaćini su stvorili velike tri prigode. Najprije je Honović u 50. minuti s pet metara udarcem glavom pogodio vratara, dvije minute kasnije nogom šutira s nešto više od deset metara, ponovno Baričević brani, da bi u 55. minuti Vale sjajnom loptom u prigodu izbacio Tončija Miletića, ali udarac potonjeg odlazi pored desne vratnice senjskog gola.

U 71. minuti dosuđen je slobodni udarac na nekih dvadesetak metara od gostujućih vrata, a to je za Tomasa Černjula poput jedanaesterca. Preciznim je udarcem „skinuo paučinu“ iz desnih Baričevićevih rašlji.

Potpuni preokret dogodio se deset minuta kasnije. Ponovno je Černjul šutirao, a Baričević loptu odbio u korner nakon kojeg Hasanbegović igra rukom, sudac Manojlović dosudio je kazneni udarac koji koristi Sandi Dobrić.

HALUBJAN - NOVIGRAD 1:2

Igralište Brnasi. Gledatelja: 70

Sudac: Goran Brusić (Čavle)

Strijelci: 1:0 Bilobrk (10), 1:1 Tatar (36), 1:2 Ugrina (69)

Žuti kartoni: Mrvčić (Halubjan), Huskić, Sinčić (Novigrad)

HALUBJAN: Raspor, Žiković (76 Miočić), Kovčalija, Pinjuh, Kinkela, Miletić, Štimac, Omerović, Tuzlak, Šanjug, Bilobrk (76 Mrvčić)

NOVIGRAD: Crnogorac, Huskić, Višković, Valenta, Sinčić, Ivković, Beletić, Tatar (74 Valenta), Vrdoljak, Halilović (90 Vuk), Ugrina (85 Juko), Posavac

Nogometaši Novigrada uzeli su izuzetno važne bodove na jednom od težih gostovanja u ligi, prije svega pametnom i taktički zrelom igrom, a trenera Milinovića posebice treba veseliti igra od početka drugog dijela do pogotka Ugrine.

Na Brnasima je utakmica počela oprezno iako je pogodak postignut već u 12. minuti, kada Bilobrk glavom nakon ubačaja iz slobodnog udarca, u visini šesnaesterca, s desne strane, dovodi Halubajce u vodstvo.

Do 36. minute igralo se bez većih prigoda, a tada Novigrađani poravnavaju preko Tatara koji je loptu primirio na visini jedanaesterca, te desnicom pogodio desni gornji kut nemoćnog Raspora.

U nastavku se igra borbeno, na rubu grubosti. A u 56. minuti šok za goste. Lopta u šesnaestercu u ruku pogađa Endija Sinčića, Brusić ne dvoji i sudi kazneni udarac. Bilobrkov udarac pročitao je Siniša Crnogorac.

Kazna za promašenu najstrožu kaznu stigla je u 68. minuti kada je Ugrina odbijenu loptu iz šesnaesterca naprosto „zakucao“ iznad Rasporove glave za 1:2.

BUJE - KRK 0:0

Igralište NK Buje. Gledatelja: 100

Sudac: Đani Mihočka (Rijeka)

Žuti kartoni: Šendula, Bojić (Buje), Duračak, Nenadić, Brlošić (Krk)

BUJE: Košćuk, Uran, Pantner, Stević (90 Krizmanić), Uzelac, Fabijančić, Šendula (70 Kapular), Trevižan (58 Mehmedagić), Bojić, Bešić, Šoškić

KRK: Raspor, Brkljača (66 Augustinović), Plecić, Ilić, Duračak, Nenadić, Kurolt, Pranjić, Perić, Bošnjak, Brlošić (66 Grbac)

U čvrstoj utakmici u kojoj je prevladalo taktičko nadmudrivanje mreže su ostale netaknute s čime mogu biti zadovoljne obje momčadi.

Prvo uzbuđenje na utakmici zbilo se pred golom Krka, s distance je šutirao Trevižan, a lopta se od gostujućeg igrača odbila u gredu vratara Raspora.

U 13. minuti slobodni udarac s desne strane izveo je Nenadić, lopta okončava na Koščukovoj desnoj vratnici. Šendula je u 38. minuti sjajno proigrao Bojića koji ulazi u šesnaesterac, oštro šutira, a njegov udarac Raspor brani nogom.

Mrtvilo u nastavku prekinuo je Šoškić u 56. minuti kada njegov snažan udarac iz daljine odlazi preko grede.

I to je praktički bilo sve što su akteri loše utakmice pokazali.

NOVALJA - CRIKVENICA 0:2