TREĆA HNL ZAPAD

Orijent "iščupao" bod protiv Rovinja

Subota, 05. svibnja 2012. 18:53 Napisao/la  SC

Orijent - Rovinj 2:2. "Crveni" su golovima Rabara i Škarice na Krimeji nadoknadili 0:2 zaostatak

Utakmica 30. kola

ORIJENT - ROVINJ 2:2

Stadion Krimeja. Gledatelja: 200
. Sudac: Krešimir Sokolić 5,5 (Novi Golubovec)

Žuti kartoni: Vidmar, Žarić, Brkljača, Leskur (Orijent), N. Abuselyana, Nuriši, O. Abuselyana (Rovinj)

Strijelci: 0:1 Barlecaj (20-11m), 0:2 Duvnjak (33'), 1:2 Rabar (40'), 2:2 Škarica (85)

ORIJENT: Radaković 6, Brkljača 6, Leskur 6, Rabar 7, Inić 5,5, Vidmar 5,5, Krešić 5,5 (46' Kovačević 6), Škarica 7, Barišić 5,5 (63 Bogičević-), Devović 6,5, Žarić 5,5 (46 Grbac 6).

ROVINJ: Orbanić 5, N. Abuselyana 6, Nuriši 6 (90 Leshdedaj-), Duvnjak 6,5, Pavić 6, Funčić 6, Novoselić 6 (84'Bašić-), Tanković 5,5, O. Abuselyana 6, Tomić 6, Barlecaj 7,5.

Nogometaši Orijenta osvojili su bod u srazu s Rovinjem, koji je do 40 minute imao vodstvo 2:0, ali se na kraju morao zadovoljiti samo bodom. Utakmica je započela minutom šutnje za preminulog Ivicu Šangulina koji je i na Krimeji ostavio dubok trag. Domaća obrana u uvodnom dijelu utakmice nije imala riješenja za Agrona Barlecaja, koji je radio pravi dar-mar. Jedan njegov prodor po desnoj strani u 18. minuti prekršajem je zaustavio Inić, a glavni dijelitelj pravde pokazao je na "kreč". Najstrožu kaznu realizirao je sam Barlecaj i to vrlo sigurno, poslavši Radakovića u desno, a loptu u lijevo - 0:1.

Isti je igrač nezadrživ bio i u 32. minuti, prošavši ovoga puta po lijevj strani, a prekršajem ga je zaustavio Vidmar. Slobodan udarac s 20-tak metara iskosa izveo je Duvnjak, iskoristivši slabo postavljen zid i ne puno bolju reakciju Radakovića za povećanje vodstva - 0:2. "Crveni" su odgovorili pet minuta prije odlaska na odmor. Rabar je primio jednu loptu u šesnaestercu, okrenuo se i oštro šutirao, a lopta je po putu okrznula nekog iz rovinjske obrane i zakoprcala se u mreži.

U nastavku utakmice ritam je osjetno pao. Domaćin je više stihijski pokušao nešto napraviti, ali do gola je prvi mogao gost. Desetak minuta prije kraja utakmice Barlecaj je odlično ubacio pred vrata Orijenta, našavši glavu Omara Abuselyane, ali je čisti gol odličnom reakcijom spasio Radaković. Pet minuta prije  kraja Škarica je izveo slobodnjak iskosa s lijeve strane, Devović je propustio loptu i tako zbunio nespretnog vratara Orbanića za veliku radost na Krimeji. Potencijalni stečaj koji se nadvio nad Krimejom stvorio je nervozu i na tribinama, a sve je eskaliralo krajem prvoga dijela nakon što je sudac Sokolić pad Žarića u šesnaestercu Rovinja kaznio žutim kartonom zbog simuliranja. Najvjerniji domaći navijači Red Fuckersi imali su šta za reći sucu. No, na sreću sve je prošlo bez većeg incidenta. Danak je platio domaći trener Dželalija, koji je zbog prigovora arbitru isključen uoči početka drugog dijela. (L. Variola)

CRIKVENICA - DUBRAVA 1:0

Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Matija Pajvot (Vrbovec). Strijelac: 1:0 B. Kurolt (83'). Žuti kartoni: Petrinović, Vukić (Crikvenica).

CRIKVENICA: Šegota, Vukić, Antić, Uremović, Jug, Butorac, Petrinović, Burazor (od 63' B. Kurolt), Dunković, Tucaković (od 51' E. Kurolt), Peričić (od 69' Gašparović).

DUBRAVA: Radelić Žarkov, Dodić (od 22' Krajinović), Trbuljak, Čutić, Baučić, Maloča, Ćibarić, Kanjuh, Marasović (od 46' Palić), Tchanogu, Karamatić.

Vrlo uzbudljivu i čvrstu utakmicu, posebno u zadnjih deset minuta gledali su ljubitelji nogometa u Crikvenici. Domaći nogometaši pod imperativom pobjede ušli su u utakmicu vrlo rastrgano, lopte nisu pronalazile isturenog napadača Peričića koji je vodio veliku bitku sa odlično postavljenom gostujućom obranom. Prvu ozbiljniju priliku na utakmici stvara Dubrava, ali udarac glavom neometanog Kanjuha prolazi pored vratiju Šegote. Domaći priliku za vodstvo imaju dvije minute prije kraja poluvremena, Peričić spretno prolazi odličnog King Deumaga Tchangoua, ali ne i vratara Radelića.

U nastavku utakmice najvažnije stvari događaju se na samom kraju. U 84. minuti jokeri s klupe domaćeg trenera, braća Kurolt, pripremaju akciju Crikvenice, a stariji Bruno donosi važan  trobod domaćinu. Dubrava je u posljednjim minutama utakmice pokušala doći do boda, najbliži tome bio je ponovo Kanjuh, ali odlični Šegota imao je rješenje za sve. (S. Lončarić)

VRBOVEC - NEHAJ 3:0

Gradski stadion. Gledatelja: 80. Sudac: Nikola Grgurić (Kutina). Strijelci: 1:0 Zanić (61'), 2:0 Zanić (69'), 3:0 Dimović (86'). Žuti kartoni: Bradić (Vrbovec), Bajramović, Lopac, Pljeđa (Nehaj).

VRBOVEC: Đurđek (od 77' Hendak), Mlinarić, Medverec (od 46' Horvatić), Bradić, Boroša (od 46' Dimović), Đurđek, Kelečić, Zanić, Borovčak, Spajić, Papa.

NEHAJ: Baričević, Tomljenović, Ton. Rončević, Plješa, Špalj, J. Prpić, Lopac, M. Prpić, Petrović (od 84' Tom. Rončević), Bajramović, Bilen (od 46' Vukelić).

BUJE - GROBNIČAN 2:2

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Miličević (Zagreb). Strijelci: 0:1 Bijelić (16'), 1:1 Kapular (53'), 1:2 Jasprica (64'), 2:2 Valenta (79'-11m). Žuti kartoni: Uzelac, Bešić (Buje), Sobotinčić, Miculinić (Grobničan). Crveni karton: Hasanbegović (78', udaranje suparničkog igrača).

BUJE: Perković, Peculić (od 66' Stević), Pantner, Valenta, Uzelac, Huskić, Šendula, Mehmedagić, Kapular (od 81' Miličević), Bešić, Šoškić (od 55' Bojić).

GROBNIČAN: Milić, Miculinić, Glavaš, Sobotinčić, Malkić, Ugrina, Hasanbegović, Jasprica, Bijelić, Burić, Pilčić (od 71' Cianci, od 83' Kljaić).

VRAPČE - VINODOL 4:0

Igralište Vrapče. Gledatelja: 150. Sudac Igor Perak (Karlovac). Strijelci: 1:0 Panza (12'), 2:0 Mišković (36'), 3:0 Halužan (42'), 4:0 Panza (86').

VRAPČE: Ilić, Dević, Matovina, Miloš, Cigrovski (od 53' Brkić), Vrbat (od 46' Deak), Halužan, Mišković, Brlečić (od 72' Konyit), Panza, Guja.

VINODOL: Vojnović, Stanić, Fetoshi (od 84' Jarić), Rubčić (od 79' Arnaut), Godinić, Djeke (od 74' Topolovec), Šmit, Pušić, Mađarević, Pavelić, Franjković.

KRK - STUPNIK 4:2

Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 150. Sudac: Sendi Soldatić (Potpićan). Strijelci: 1:0 Nenadić (15'), 2:0 Jović (22'), 3:0 Pejanović (46'), 3:1 Zelenika (57'), 3:2 Šimić (78'), 4:2 Pejanović (82'). Žuti karton: Svetin (Stupnik).

KRK: Zmajla, Gegić, Avdić, Nenadić (od 85' Flego), Rakocija, Maglić, Ilić (od 89' Brozić), Buljubašić (od 78' Brlošić), Bošnjak, Jović, Pejanović.

STUPNIK: Miklec, Šimić, Svetina, Relota, Hrgović, Makarun, Miović, Čunćić, Juričev, Zelenika, Balen (od 52' Holetić).

JADRAN - OPATIJA 0:0

SRC Veli Jože. Gledatelja: 150. Sudac: Nikola Pavlović (Zagreb). Žuti kartoni: Bonaca (Jadran), Zobić, Vlatković, Vukić, Šimić (Opatija).

JADRAN: Gržentić, Štivin, Šuran (od 88' Kastrati), Bonaca, Mikulić (od 80' Čabraja), Ereiz, Udovičić, Sertić, Plecić, Dujanić, Pinčan.

OPATIJA: Vukić, Samardžija (od 46' Radomir), Tkalčević, Zobić, Corallini, Šuker, Mance (od 60' Tokić), Lazić, Kolić, Saleš (od 46' Vlatković), Šimić.

Rezultati 30. kola: Treće HNL: Orijent - Rovinj 2:2, Dugo selo - Novalja 2:1, Vrbovec - Nehaj 3:0, Crikvenica - Dubrava 1:0, Buje - Gorbničan 2:2, Zelina - Segesta 1:2, Vrapče - Vinodol 4:0, Krk - Stupnik 4:2, Jadran - Opatija 0:0.

Fotogalerija Orijent - Rovinj: Lario Tus