FINALE ŽUPANIJSKOG KUPA

Opatija pobijedila Krk nakon jedanaesteraca

Utorak, 07. svibnja 2013. 19:42 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Momčad Opatije osvojila je Kup NSPGŽ-a svladavši Krk boljim izvođenjem jedanaesteraca 4:2

Finale županijskog kupa

OPATIJA - KRK 4:2-11  (1:1)

Igralište Rujevica. Gledatelja: 350

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Šuker (77'), 1:1 Grbac (87')

Jedanaesterci: 1:2 Pranjić, Mance preko gola, Poropat preko gola, 2:2 Tokić, Nenadić Vukić brani, 3:2 Radomir, Maglić Vukić brani, 4:2 Brajković.

Žuti kartoni: Erceg, Tokić (Opatija)

OPATIJA: Vukić, Tkalčević, Zobić (46' Šimić), Tokić, Carollini, Matovina (82' Radomir), Mance, Šuker, Udović (Brajković 40'), Lazić, Erceg.

KRK: Raspor, Duračak, Avgustinović, Ilić, Nenadić, Maglić, Kurolt, Bošnjak, Poropat, Pranjić, Grbac.

Boljim izvođenjem jedanaesteraca Opatija je osvojila Kup NSPGŽ-a, svladavši momčad Krka 4:2. Tragičar susreta, vratar Opatije Alen Vukić pretvorio se u junaka obranivši udarce s bijele točke Nenadiću i Magliću. Nakon devedeset minuta rezultat je bio 1:1. Opatija je povela golom Bernarda Šukera u 77. minuti susreta. Deset minuta kasnije Krk je izjednačio. Strijelac je bio Sanjin Grbac.

Već u prvoj minuti susreta zaprijetila je Opatija. Kapetan Dalibor Zobić dugom loptom na lijevom boku pronalazi Šukera koji odmah odigrava za Lazića, a njegov udarac odlazi preko gola. Desetak minuta kasnije novi pokušaj Opatijaca, no udarac Matovine odlazi pored gola. Momčad Krka prvi puta opasno je zaprijetila u 17. minuti kada je Grbac izbjegao zaleđe i sjurio se prema vratima Opatije, no dao si je malo predug for tako da je vratar Opatije Vukić uspio otkloniti opasnost. U 34. minuti odličnu akciju Krka s nekoliko brzih dodavanja Kurolta, Bošnjaka i Poropata, a ubačaj Poropata obrana Opatije je očistila. U 38. minuti još jedna prijetnja momčadi Krka. Edi Kurolt pravovremeno je proigrao Poropata koji je izbjegao zaleđe i oštro zavrnuo u peterac a Tkalčević izbija loptu u korner ispred Grbca.

Na poluvremenu iza zapadnog gola navijači Orijenta Red Fuckersi postavili su transparent "Kako vas nije sram igrati kupljeno finale", aludirajući na polufinalni susret Orijenta i Opatije iza kojeg su se vukli repovi. U nastavku susreta prva prijeti momčad Opatije. Udarac je sa dvadesetak metara oprobao Motovina. U 50. minuti uzvraća Krk. Desnom stranom probio se Poropat i zavrnuo loptu na drugu vratnicu ali zakasnio je Grbac. U 53. minuti veznjak Opatije Mance isprobao je udarac, ali nije najbolje zahvatio loptu pa nije bilo opasnosti za vratara Krka Raspora. Pljesak danas ispunjenog gledališta neutralnog stadiona na Rujevici u 55. minuti zaradio je napadač Krka Poropat koji je lijepo iz prve opalio po lopti koju mu je petom proigrao Bošnjak, no njegov udarac otišao je preko gola.

U 77. minuti Opatija je povela. Lopta je došla do Bernarda Šukera na nekih 25 metara od vratiju Krka, namjestio je loptu na ljevicu i snažno opalio, a krivo postavljeni vratar Raspor ostao je nemoćan - 1:0. Do kraja susreta ostalo je još 13. minuta. Trener Opatije Bogulin povukao je iz igre Motovinu i ubacio Radomira. U 87. minuti Krk je izjednačio. Na dugu loptu prema napadaču Krka Grbcu vratar Opatije Vukić istrčava i promašuje, Grbac prati akciju i ubacuje loptu u nebranjenu mrežu - 1:1.

Nakon što je sudac Vučkov odsvirao kraj regularnog dijela susreta prišlo se izvođenju jedanaesteraca. Prvo je Krk pogodio Pranjić. Udarac Mancea za Opatiju odlazi preko gola. Poropat za Krk preko gola. Tokić poravnava na 2:2. A onda na scenu stupa vratar Opatije Vukić. U dvije naredne serije obranio je udarce Nenadića i Maglića, dok su Radomir i Brajković pogodili za Opatiju i slavlje crno-bijelih moglo je početi.