TREĆA HNL - ZAPAD

Opatija i Novigrad nastavili mrtvu utrku

Subota, 10. svibnja 2014. 20:26 Napisao/la  SC

Opatija pobijedila Rovinj 5:1, Novigrad svladao Grobničan 4:0. Poker Kučinića za pobjedu Halubjana

Treća HNL, 27. kolo

OPATIJA - ROVINJ 5:1

Igrlište NK Opatija. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum).

Strijelci: 1:0 Rudan (23'), 2:0 Brozović (47'), 3:0 Čubelić (52'), 4:0 Vlatković (55'), 5:0 Radomir (67'), 5:1 A. Barlecaj (89'-11m).

Žuti kartoni: Lazić (Opatija), Gjurchinoski (Rovinj)

OPATIJA: Peterfai, Brozović, Bjelanović (od 36' Gnip), Krešić, Rudan, Žgomba (od 46' Mance), Lazić, Kolić, Vlatković, Erceg, Čubelić (od 56' Radomir).

ROVINJ: Orbanić, Tomakh, Budicin, Pavić, Ljubešić (od 46' Gjurchinoski), Hadžić, Matošević, A. Barlecaj, Tanković, Batelić (od 73' Marangon), Horvat (od 70' Krajcar).

Nogometaši Opatije pobijedili su Rudar 5:1 i tako nastavili puniti mreže istarskih klubova. Rovinj se dobro držao u prvom dijelu, ali početkom nastavka nestao je s terena. Od 23. minute poveli su Opatijci nakon što je jednu brzu akciju okončao agilni Toni Rudan. Do predaha su gosti zaprijetili preko Matoševića, ali su domaćini imali veći posjed lopte.

U 47. minuti korner za domaće, Brozović je najviši u skoku za 2:0. Pet minuta kasnije na 3:0 povisuje mladi Čubelić, a u 55. u strijelce se upisuje u Vlatković. U igru tada ulazi Radomir koji u 67. minuti povisuje na 5:0. Jedini pogodak za Rovinježe postigao je Agron Barlecaja iz jedanaesterca u smiraju susreta.

NOVIGRAD - GROBNIČAN 4:0

Igralište Laco. Gledatelja: 150. Sudac: Marko Raguž (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Tatar (28'), 2:0 Ugrina (30'), 3:0 Grbac (65'), 4:0 Ćorić (75').

Žuti kartoni: Tatar, Sinčić (Novigrad), Glavaš (Grobničan).

Crveni karton: Ciani (Grobničan, 40').

NOVIGRAD: Beblek, D. Valenta, Mileusnić, Tomašević (od 78' Kotiga), E. Valenta (od 62' Živulić), Vrdoljak, Ugrina (od 78' Višković), Sinčić, Tatar, Ćorić, Grbac.

GROBNIČAN: Milić, Gašpert (od 51' Prelčec), Jukić, Nenadić, Vukelić, Miculinić, Glavaš, Cianci (od 45' Conjar), Prtenjača, Ćufta (od 81' Mujdžić), Sobotinčić.

O igri Novigrađana najviše govori činjenica da su gosti, usprkos visokom porazu od 4:0, i dobro prošli. Ne zna se tko je bio raspoloženiji u domaćim redovima, a „vukli“ su Grbac i Vrdoljak. Od samog početka bilo je jasno tko je „gazda“ na Lacu. U petoj minuti Emanuel Valenta ulazi u šesnaesterac te upućuje dva udarca, prvog mu obranom vraća Milić nakon čega gosti blokiraju drugi. Nedugo zatim Grbac ulazi u prigodu, ali njegov udarac odlazi poviše gola.

U 18. minuti ponovo Valenta probija desnu stranu, ali puca u vratara. Četiri minute kasnije svi su vidjeli loptu u golu jer je letjela prema neumoljivom Grpcu, ali je Vukelić, doduše nespretno, uspio spasiti svoj gol. U 28. minuti gosti su pokleknuli. Po tko zna koji put je Emanuel Valenta ušao u kazneni prostor, odigrao za Ćorića čiji ubačaj na drugu vratnicu u gol pretvara Tatar. Na 2:0 je u 30. minuti povisio Ugrina nakon što se lijepo oslobodio čuvara. Prethodno je Vrdoljak prošao po lijevoj strani i još bolje zavrnuo na deset metara.

I u drugom poluvremenu nastavila se domaća dominacija koja je oplođena pogotkom Grpca u 66. minuti na asistenciju Ugrine. Tri minute kasnije isti akteri u istim ulogama, ali lopta odlazi u vratnicu. U 71. minuti Tatar krade loptu na polovici, dolazi do zone udarca, ali njegov „top“ odlazi pored desne vratnice. Tri minute kasnije Vrdoljakov centaršut na peterac Ćorić šalje pokraj gola, a u 77. minuti repriza te akcije, samo s drugačijim ishodom – golom.

VINODOL - RUDAR 1:1

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Sudac: Dražen Petrović (Viškovo).

Strijelci: 0:1 Fejzić (3'), 1:1 Šmit (53').

Žuti kartoni: Šmit, Vidmar (Vinodol), Munjas, Stepčić, Jašaraević (Rudar).

Crveni karton: Čudić (Rudar, 44').

VINODOL: Hodžić, Batkoski, Vidmar, Lenac (od 63' Mataija), Tomić, Udović, Šmit, Jelenović, Topolovec, Filipović (od 63' Barišić), Petrinović (od 74' Radetić).

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Mehić, Čudić, Stepčić, Fejzić (od 65' Miletić), Barišić, Matulja (od 75' Sertić), Jašarević, Dobrić (od 56' Radočaj).

U susretu za što brži zaborav dvije posljednje plasirane momčadi su podijelile bodove, što je, u odnosu na uprizoreno i najpravedniji ishod.  Sve vrijedno spomena može stati u tri rečenice. Dva gola iz dvije gužve pred jedinim i drugim golom i crveni karton Čudića, ponovo zbog prigovaranja sucu, pred sami odmor, koji je gostima donio „glavobolju“ u nastavku. No na njihovu sreću domaći nisu znali kapitalizirati za više od poravnanja. Poveli su Labinjani golom Fejzića, kako je već rečeno, nakon velike gužve u domaćem šesnaestercu, već u trećoj minuti, a na gotovo identičan način poravnali domaći u osmoj nastavka preko Šmita.

NEHAJ - HALUBJAN 1:5

Igralište Nehaj. Gledatelja: 100. Sudac: Davor Bogičević (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Pećanić (11'), 1:1 Kučinić (17'), 1:2 Kučinić (31'), 1:3 Kučinić (38'), 1:4 Omerović (56'), 1:5 Kučinić (58').

Žuti kartoni: Miletić, Raspor, Pinjuh, Samaržija (Halubjan).

Crveni karton:  Lopac (Nehaj, 39')

NEHAJ: Baričević, Vukelić (od 33' Pejanović), Vrban (od 80' Brajković), Biondić, Dabac, Lopac, Draženović, Prpić, Pećanić, Rukavina (od 65' Tomac), Hajdini.

HALUBJAN: Raspor, Brnčić, Omerović, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac, Alilović (od 73' Samardžija), Begić (od 61' Vukelić), Šanjug, Kučinić (od 67' Miočić).

Nakon poraza od vodećeg Novigrada, nogometaši Halubjana odigrali su odličnu utakmicu u Senju i tako upisali nova tri boda. U gostujućim redovima posebice se istaknuo Matej Kučinić s četiri pogotka!

MLADOST - BUJE 3:1

Igralište Oliva. Gledatelja: . Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).

Strijelci: 1:0 Kostešić (13'9, 2:0 Livović (23'), 2:1 Premužić (40'), 3:1 Halilović (49').

Žuti kartoni: Halilović, Racan, Livović, Kostešić, Marijanović (Mladost), Huskić (Buje).

MLADOST: Perković, Livović, Racan, Škiljan, Tomić, Halilović (od 81' Peruško), Nišević (od 67' Bogdan), Marijanović, Bogdan, Funčić, Kostešić (od 86' Balaško).

BUJE: Košćuk, Bešić (od 64' Vitić), Horvat, Premužić (od 75' Kapular), Huskić, Fabijančić, Šendula, Bašić, Šoškić, Bojić, Kapular (od 80' Mehmedagić).

Prema očekivanjima, bodovi su nakon istarskog derbija ostali na Olivi. Buježi ne trebaju biti previše utučeni zbog igre, ali rezultat ih gura još malo prema dnu. Da su bili precizniji i koncentriraniji, danas su mogli do boda, ali Fažanci zasluženo slave. Prvu prigodu na utakmici imao je Šendula u šestoj minuti, ali glavom s tri metra puca preko gola. Ipak, poveli su domaći. Mark Kostešić je s 13 metara, malo iskosa, preciznim udarcem zatresao mrežu Koščuka.

Nakon toga dvije velike prigode, svaka na jednoj strani. Halilović je bio „oči u oči“ s bujskim vratarom, ali je potonji uspio spasiti svoj gol. Nakon toga Bešić ima „zicer“ na drugoj strani, ali Perković sjajnom reakcijom čuva domaće vodstvo. Ono se udvostručilo u 23. minuti kada je nakon uigrane akcije iz kornera strijelac bio ivan Livović. Do odmora Buježi su smanjili preko

Brune Premužića udarcem s 13 metara nakon centaršuta Bešića, a u 44. minuti mlađahni Vedran Bašić je udarcem s 25 metara uzdrmao gredu. Nastavak je otvoren pogotkom. Sam na Koščuka ponovno je došao Almir Halilović i mirno, kroz noge, pogodio za komotnih 3:1. Do kraja susreta gosti su, razumljivo, pokazali više želje da postignu pogodak, ali su sve prijetnje okončale pokraj gola ili u rukama odličnog Perkovića.