Novigrad prvi put u povijesti osvojio županijski Kup, Damir Milinović očekuje navijače u Bujama

Srijeda, 29. svibnja 2013. 13:55 Napisao/la  SC

Finale: Novigrad - Jadran Poreč 2:1

Nogometaši Novigrada pobjednici su Kupa NS-a Istarske županije, u finalnoj utakmici na pulskom stadionu Aldo Drosina nogometaši svladali Damira Milinovića pobijedili su momčad porečkog Jadrana rezultatom 2:1.

Iako su obje momčadi u susret ušle opterećene borbom za ostanak u Trećoj HNL - Zapad, te su mislima u dobroj mjeri već bili u subotnjem posljednjem kolu koje će donijeti konačni ligaški rasplet za obje momčadi, igranje u finalu županijskog Kupa i prilika za osvajanje trofeja, prestiž je kojeg se nijedna strana očito nije željela odreći

U 4. minuti Novigrad je ostvario vodstvo,  Vrdoljak je zatresao mrežu - 1:0. Porečani su poravnali u 65. minuti, Đurić je bio strijelac nakon izvođenja udarca iz kuta – 1:1. Pobjedu je osigurao Halilović u 89. minuti, kada je stigao do lopte prije porečkog vratara i pogodio za pobjedu - 2.1.

- Imali smo dovoljno prilika da i prije riješimo utakmicu, ali je ovako ispalo slađe. Ostvarili smo povijesni uspjeh, Novigrad je prvi put osvojio Kup što će na biti značajan podstrek za zadnju utakmicu u Bujama. Osim toga u Pulu je došlo oko 150 naših navijača, koje očekujemo i u Bujama, kaže Damir Milinović.